Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • greenface

    aktív tag

    Én is sokat gondolkodtam/gondolkodom ezen a tuning dolgon... Szerintem általános, minden esetre igaz megállapítást nem nagyon lehet tenni. Van, hogy a tuning valóban érezhető, jelentős sebességnövekedést okoz, minimális ráfordítással. Ilyen pl. 166MMX - 250-300, Cel266 - 450, avagy mostanában a NW-os P4-ek esete. Na jó, hogy AMD-t is mondjak: Duron600 - 1000. Ilyenkor általában csak a bioszba kell belenyúlni, vagy egy-két jumpert alrébbrakni, kicsit kísérletezgetni, és kész. Szerintem ilyen esetekben szinte ''bűn'' nem tuningolni annak, aki hardver-igényes progikat futtat. Szóval ezen esetekben a tuningnak mindenképp van létjogosultsága, sok tízezer forintot ''nyerhetük'' indirekt módon a tuninggal...!
    A másik véglet viszont: vízhűtés, peltier, 15000 Ft-os hűtők a házba, alaplap-, videókártya-forrasztgatás, táp fullon járatva - azér' hogy a 3dmark 100 ponttal többet adjon, meg a Quake3 120 helyett 124 fps-sel menjen... Na ilyen esetben, racionálisan gondolkodva, semmi értelme a tuningnak, többe kerül a leves, mint a hús... De itt jön be a képbe az emberi természet: valahogy úgy vagyunk ezzel (azt hiszem, használhatok többes számot), hogy a számítógép kicsit többet jelent számunkra, mint egy eszközt, ami segíti munkánkat, vagy éppen amivel kikapcsolódhatunk. Hobbi. Van, aki az autóját vagy motorját bütykölgeti állandóan, pedig semmi baja, jól megy, minden o.k., mégis folyton azon töri a fejét, mit lehetne bele venni, hogy lehetne szebbé tenni, stb. Van aki köveket, meg mindenféle, racionálisan gondolkodva haszontalan dolgokat gyűjt, nem sajnálva időt és pénzt. És van aki a számítógépét szerelgeti, bővíti folyton - akkor is, ha éppen igazából nincs nagy hozadéka... (Sőt, kifejezetten negatív hozadéka is lehet bőven: szétégett procik, felrobbant tápok, elveszett adatok...)
    Szóval én úgy gondolom, alapvetően kétfajta tuning létezik: van egy ''racionális'' meg egy ''irracionális'' fajta, viszont az ''irracionális'' is lehet nagyon-nagyon hasznos, amennyiben örömöt, kikapcsolódást, sikerélményt és hasznos tapasztalatokat jelent a tuningos számára. Ilyen megfontolásból a ''haszontalan'' tuningnak is van létjogosultsága, nem a +100 pont miat a 3dmark-ban, hanem mert egyszerűen nagyon jó érzést adhat...

    Hú, ez kissé hosszúra sikerült egy hozzászólás... remélem, nem haragusztok.


    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

  • greenface

    aktív tag

    Mi az a raytracing?

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

  • greenface

    aktív tag

    Aha. Köszönöm - bár egészen pontosan most sem világos. Lényeg, hogy 386-on nemigen süvítene a dolog, gondolom... :-)))

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Aktív témák