Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    válasz frankoxD #261 üzenetére

    Igen, a Bios beállításai között találod ezeket. Vannak programok is, melyek kijelzik (pl. Everest), de ezek nem 100%-osan megbízhatóak, szóval inkább a Bios adhat valós képet. Létezik egy olyan fogalom, hogy vdrop, ez azt takarja, hogy ha például egy procinak a Biosból leadsz 1.4V-ot, akkor Win alól nézve (vagy kimérve egy hőmérséklet mérővel), ez terhelés alatt mondjuk kevesebb lesz. Ilyenkor szoktak a rutinosabbak még több feszt adni. Ezáltal Bios alatt több lesz az érték, de mivel ők tudják mennyi a vdrop a lapjuknál, így belekalkulálják azt az értéket, így kapják meg végül azt a valós fesz-értéket, amit el szerettek volna érni. Kicsit zavaros lehet, de most csak így sikerült leírnom. Szerintem a kezdő szint még nem az a szint, ahol érdemes ilyenekkel foglalkozni, de azért leírtam :)

    A lényeg, és a kérdésedre a tömör válasz: Bios, Windows alól Everest legfrisebb verziója. :K

    Mod.: Remélem erre gondoltál, és nem arra, melyik hardver mennyivel növeli a villanyszámlád, mert azt nem tudom ;)

    [ Szerkesztve ]

    https://geekpulse.hu

Új hozzászólás Aktív témák