Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rive #55330 üzenetére

    Nagyon nem ennyire. Átlag ugye ez csak 4,5x érték, a mai becsült 10x-eshez képest a fele sem.

    Szerintem nem lehet olyan magas a szám. 26.000-en keltek fel egyik reggel, hogy szarul vannak, és kérnek tesztelést. Ebből 20.000 bizonyult covidnak, a többi valami más volt.
    Ehhez van valamennyi, aki szarul kelt aznap, de elsunnyogja, nincs is covid, ez csak nátha, meg én aztán nem maradok otthon állományban, stb. Az adatokban az összes ilyen eset gyógyulással végződik, mert, ha később mégis kér tesztet vagy kórházba kerül vele, akkor tesztelik, így egy másik napon mégis csak ott lesz +1-ként a (jelenleg) 1.500.000 között.
    Szóval két tétel van:
    - aki szarul van, de kihordja lábon
    - aki teljesen tünetmentes, egyáltalán nem veszi észre, hogy bent van minimum az orrában vagy torkában a sárga nyavaja.

    +t72killer
    A x10 szerintem nincs x2-x3 sem, mert szerintem sokkal kevesebben hordják ki tünetesen "titokban", mint nem, és akkor már csak a tünetmentesek jönnek hozzá,
    de annak egy nagyon nagy %-a csak annyi, hogy kimutatható az orrból. Persze fertőz, de a bőrön vagy a kilincsen is rajta van a cucc.

    Értem én, hogy több tesztnél több tünetmentest lehetne karanténba tenni, egész extrém napi 9.700.000 tesztnél meg majdnem nem is terjedne el semennyire sem a vírus, nem halnának meg ennyien, de csak néhány ország választott ilyesmi utat. Mi nagyjából a fő sodorral megyünk hasonló úton.

    Ha nem akarjuk megállítani 0-ra a terjedést, az egészségügy pedig bírja, akkor mit segít a tünetmentesek karanténba rakása? Karanténba rakjuk őket, de mellé csökkentünk legalább 1 korlátozó intézkedésen?
    Karanténozáson kívül egyszerűen csak magasabb számot látnánk a 1.500.000 helyett.

    A fertőzés számok kivétel nélkül minden egyes országban kiegészítendők bizonytalan + mennyiséggel, mert mindenhol van tünetmentes teszteletlen és titokban tünetes, csak a mérték más és más. Mindenképpen egy pontatlan szám lesz ennek a vége.

    Szerintem, ha nem az ellátást igénylőkhöz csináljuk, akkor a teljes elkülönítés járható csak. Napi több 100.000 vagy millió teszt, és csupa hatósági karantén, és a karantén helyéről csak csupa negatívval szabadulva.

Új hozzászólás Aktív témák