Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz kw3v865 #49369 üzenetére

    Felejtsük már el a dél-afrikai számokba vetett vak bizalmat... Sajnos teljesen felesleges bármilyen számra alapozni ott.

    Afrikában az emberek véleménye és hite szerint a koronavírus csak a leggazdagabbak betegsége.

    Afrikában 1,3 MRD ember él, mégsem érte el a jávrány kezdete óta a 10M-t az össz fertőzöttek száma

    Európa lakossága 741M és 81M regisztrált beteg van.

    Afrikában szabadon terjed a vírus, lényegi átoltottság nélkül, s tökéletes vírustenyészet alakult ki. Még Dél-afrikában is, ahol a teljes 60M lakosságból 26,3% az átoltottság... Hatalmas társadalmi szakadékkal, valószínűleg elsősorban a gazdagok, jó módban élők körében.
    Lehet, hogy ez a réteg megértette a tétet ott részlegesen megállították, de az országos valós helyzetről valószínűleg keveset tudunk. Az a több, mint 70%-nak nagy része nem fog tesztekre, vagy kórházba rohanni.

    Főleg, hogy kezdetben brutálisan torzított adatok kerültek ki, mert próbálták megmenteni a most kezdődő turistaszezonjukat....

    Ha sejtelmesebb számokat akarunk, akkor vegyük figyelembe az amerikai számokat inkább.. [link] . mindazt úgy, hogy most már domináns lett a vírus és + 2-3 hét múlva azt a helyzetet, azokat a számokat meglehet szorozni, vagy akár egy szép exponenciális görbén megrajzolni, hogy mi is lesz ott...

    Az egyetlen tanulmány, ami kijött, az sem erősíti meg, hogy enyhébb lenne [link] A szervezetbe meg jobban is szaporodik, lásd #49321Jablocskov írását.

    Ahogy ő is írja, ezek inkább felvetések, de a valós veszély, amit az emberi szervezetre jelent ebből még tudományosan nem megerősített (amit ő is hangsúlyoz):

    "nem kevésbé szaporodik a tüdőben hanem jobban, mert amíg a többi törzsnek 72 óra kellett ahhoz, hogy eljusson a tüdőbe az omikronnak 24 is elég. Egy hongkongi vizsgálat szerint sokkal gyorsabban replikálódik, mint a korábbi változatok a hörgők sejtjeiben, de sokkal lassabban replikálódik a tüdő mélyebben fekvő szöveteiben. A hörgőkben lévő vírus nagyobb valószínűséggel kerül kilégzésre, míg a tüdő mélyén súlyosabb betegséget okoz.
    Egy másik vizsgálat szerint az omikron tüskéje sokkal nehezebben hasad, mint az alfáé vagy a deltáé. Ez megmagyarázhatja, hogy az omikron miért lehet kevésbé hatékony bizonyos sejtek megfertőzésében, mint a korábbi változatok.
    Persze ezek egyelőre inkább csak feltételezések."


    Egy szó, mint száz: rohadt keveset tudunk, az amerikai számok aggasztóak, angliában 10 napja lőttek ki a számok, amit t72killer is írt, ergo ~ 2hét és ott is beszédesebbek lesznek az adatok.

    Azt se felejtsük el, hogy a brutális terjedési sebesség mellett az oltottak legnagyobb százaléka ugyanúgy veszélynek van kitéve.... a két oltásos kommunikáció, miszerint semmit nem ér szinte, azért is beszédes, mert ezeknek jelentős százaléka már jó pár hónapja lezajlott... a 3. oltásosak esetében is az írások alapján könnyen meglehet, h. a több mint 1 hónapos 3. oltás értékei sokkal rosszabbak...

    Így ki is bővült szépen a kör: ami alapján az R0 értékeket megnézve, azt, hogy a teljes lakosság hány százaléka kaphatja el - ezen még a vírusmatematikusok arca is falfehér lesz...

Új hozzászólás Aktív témák