Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz PuMbA #28176 üzenetére

    Amit eddig tudunk a Pfizer, Az összevetésben:
    - Pfizer hamarabb ad masszívabb védelmet, de az gyorsabban is mérséklődik.
    - AZ lassabban ad védettséget, de kevésbé mérséklődik, mint a Pfizer.
    - Hosszú távon az nem ismert jelenleg, hogy nagyjából azonos mértékben csökken a védettségük, vagy valamelyik jobban bírja.
    - Még ha jobban is bírja az AZ a még hosszabb távokon is, attól még simán lehet arra is kell booster, legfeljebb később.
    - Mellékhatások szempontjából sokkal jobb a Pfizer. Az-től közvetlenül az oltás következtében van jópár igazolt halott. UK-ban ahol ezt jól és nyilvánosan követik, például 73. Pfizernél igazolt halottról én nem tudok(, de ez nem azt jelenti, hogy biztosan nincs). Ha választhatsz két dolog közül, aminél az egyik esetében ugyan elenyésző eséllyel, de meghalsz, a másiktól meg nem, akkor melyiket választod? Számomra elég egyértelmű a válasz, még akkor is, ha esetleg korábban kell booster utána.

    Mindezeket annak ellenére gondolom így, hogy én AZ-t kaptam.

    I am having fun staying poor.

  • Asbee

    veterán

    válasz PuMbA #28176 üzenetére

    Láthatóan irigy vagy és idegesít te nem pfizert kaptál. Ezt úgy próbálod feldolgozni és győzködni magad, hogy itt lejáratókampányt folytatsz ellene. Természetesen normális érvek nélkül. A pfizerért az utazás miatt szaladtak sokan és vártak rá, az Astrának pedig akkor volt ezerrel a vérrög témája amit ezerrel, amit a média is rendesen kiemelt. Minden oltásnak idővel csökken a hatásfoka, csak nem mindegy honnan indul, meg az immunrendszer azért "emlékszik" majd idővel, vagy semennyire. ;)

Új hozzászólás Aktív témák