Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz Chrys_ #93 üzenetére

    Megvan a megoldás (legalábbis eddig a saját desktop gépemen működik), kicsit vadászni kellett az infót hozzá :)

    Nem a \Device\Harddisk[Nr.]\Partition[Nr.] formátumra van szükség, mert ahhoz, hogy egy idegen gépen megkapjuk a szükséges infót, már egy komplett scriptet kell hozzá írni.

    A megoldás ebben rejlik: "You can also mount a partition or dynamic volume using its volume name (for example, /v \\?\Volume{5cceb196-48bf-46ab-ad00-70965512253a}\)."

    A DOS-ablakban a mountvol.exe-vel ki lehet listáztatni az összes meghajtó információját. Úgy vettem észre (de ezt még egyszer megnézem majd), hogy ha az adott vinyó már be van mountolva a truecrypt-tel, akkor más azonosítót ad vissza. Ezért unmount állapotban érdemes megkeresni. Ilyenkor az azonosító alatt ez áll: *** NO MOUNT POINTS *** . Ha több van, akkor próbálgatni kell, melyik lesz a jó :)
    Ha megvan az azonosító, akkor érdemes egy újabb .bat file-t készíteni, pl. nálam ilyen:

    @_mount_BackupHDD_Seagate 500GB.bat

    start %~dp0@_Security\Portable_TrueCrypt_7.1\TrueCrypt.exe /q /v \\?\Volume{5782c2dd-bad8-11e0-b507-005056c00008}\ /a

    rem %~dp0 = actual directory

    Ezzel szuperül mountolva lesz a megfelelő vinyó, persze a kód megadása után.

    MOD:
    Még egy kis infó: nálam a HDD-hez alapból nincs hozzárendelve meghajtó betűjel. Ezt még akkor eltávolítottam, amikor elkezdtem a truecrypt-tel foglalkozni. Szerintem ezért is van a *** NO MOUNT POINTS *** alatta, amikor kilistáztatom a meghajtókat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák