Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stanley00

    tag

    válasz DIEGO15 #561 üzenetére

    Szia!

    A VeraCrypt oldalán is le van írva már nem tudom melyik verziótól de működik a system drive or entire system partition titkosítás GPT formázású lemezen is. Windows 10-en biztos működik mert én használom minden gond nélkül. Azért annyira nem vagyok szaki, hogy így a távolból tudjak következtetni (bármennyire szeretnék), hogy neked miért nem sikerül a gépeden titkosítani a rendszer partíciót. A Secure Boot ne legyen bekapcsolva! Esetleg indulás elôtt lépj be a BIOS-ba és nézd meg, hogy az általad említett boot sorrendnél a VeraCrypt BootLoader van kiválasztva és nem más eszközöd. Ha így sem jó akkor esetleg próbáld újra megcsinálni az egész titkosítási folyamatot EZ ALAPJÁN. Ha PIM-et is állítasz akkor jóval lassabb lesz az indulás miután megadtad a jelszót és a PIM-et. Erre nagyon sokan panaszkodtak és pont ezért nem is használják a VeraCryptet. Persze ez a jobb biztonság miatt van. Én speciel amikor a titkosításnál először meg kell adni, hogy mi legyen a PIM azt kihagyom úgy hogy egy entert ütök. ÉS akkor indulásnál is elég csak egy enter a PIM-hez. Az indulás is sokkal gyorsabb lesz. Ezt mindenki döntse el maga, hogy mi számít jobban, a gyorsaság vagy a még nagyobb biztonság.
    Ha nem Windows 10-et használsz akkor lehet, hogy az a probléma amint a linkelt leírás második bekezdésében is olvasható. De ezzel nincs tapasztalatom mert csak Windows 10 alatt használtam még a VeraCryptet GPT formázású lemezen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák