Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    Pár hónapja váltottam Kensington SlimBlade Trackballra. Ugyan a Logitech hüvelykujjas trackballjaival elégedett voltam, ez érezhetően jobban működik nálam. A golyóbis méretét és tömegét tekintve is számottevően nagyobb, ami simább gördülést eredményez, és sokkal kevésbé zavaró, ha elkezd koszolódni.

    Ami kifejezetten tetszik (bár eleinte nehéz volt megszokni), az a görgetés. Sajátos módon a mutató- és gyűrűsujjam közé fogom, azokkal pörgetem, a középsővel pedig rásegítek, vagy épp precizitást fokozok.

    Általában 3 ujjam van a golyón, hüvelyk a balklikken, kisujj a jobbklikken. Játékokat nehezebb játszani ezzel a fajtával (főleg azért, mert itt a kattintás közben nem tudja az ember teljes mértékben szabadon mozgatni a golyót), ami normál használatnál egyáltalán nem probléma, gyorsabb tempójú játékoknál viszont megfontolandó a "balklikk" funkcióját billentyűzetre kihelyezni.

    Szomorúan közlöm, hogy a hanyattegér drivereként funkcionáló TrackballWorks Windows alatt lehetne jobb is: időnként nem azt csinálja, amit az ember szeretne, és néha még útban is van (pl. összeakad a Windowszal bal- és jobbklikk megcserélésékor). Driver nélkül viszont nem bírható működésre a felső két gomb, márpedig a középső kattintást máshogy nem lehet szimulálni.
    Linux alatt ez a probléma nem áll fent, a megfelelő paranccsal bármiféle Kensingtonos meghajtóprogram nélkül könnyedén lehet variálni a funkcionalitást gombonként (előre-/visszaléptetés, balklikk, jobbklikk, középső klikk).

    Feltöltöttem két demonstrációs videót: #1, #2. Noha a kialakítás kissé idegen a hagyományos egerek és a hüvelykujjas trackballok után, ha az ember hozzászokik, nem jelentenek különösebb problémát a lövöldözős játékok sem. Az ügyetlenkedések inkább a személyemnek tudhatók be, semmint az egérnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák