Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zenador

    csendes tag

    válasz vargalex #16904 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Sajnos akármit állítok be egy darabig működik a rendszer, LAN folyamatosan van, a belső hálózatban a gépek látják egymást, a 2 router konfigurációs weboldalai is elérhetőek, de az internet megszakad egy idő után. Ekkor újraindítom a gépeket, a routereket és megint működik az internet.

    Megpróbáltam az általad javasolt megoldást, de az sem segített. Ha lenti router DHCP-jét letiltom, akkor elszáll, LAN és internet sincs.

    Ha a lenti router IP címét átállítom másik tartományba (pl.: 192.168.1.2-ről 192.168.2.1-be), és a DHCP-nél a Gateway-t 192.168.1.1-re állítom (a fenti router IP-címe), akkor nem fogadja el azt írja el, nem engedi lementeni a beállítást.

    Egy másik hozzászóló javasolta ezt:

    [link]

    Ezen az oldalon LAN-WAN kapcsolaton keresztüli összeköttetést mutatnak be, de ez sem működött. Ha a fenti router LAN-ját az alsó router WAN-jába kötöm, akkor a lenti routernél a WAN-nál kell statikus IP?

    Ha a fönti asztali gépen beállítok statikus IP-t (pl.: 192.168.1.4 gateway: 192.168.1.1 -- a router IP címe), akkor megint megszakad az internet, ekkor a belső LAN és a router konfigurációs oldala még elérhető marad.

    Egyre inkább arra gyanakszom, hogy hardver hiba lehet. Vagy a fenti (TP-Link WR1043ND) WAN portja hibás (ami kimegy az internetre), vagy a szolgáltató modeme a rossz, pedig nemrég cserélték ki, mert az előző valóban rossz volt.

    Ma délelőtt a fenti asztali géphez felhoztam mindkét routert. Mindkettőt reseteltem, így mindkettőben visszaálltak a gyári értékek.

    A fenti routernél (TP-Link WR1043ND) gyári beállításokkal el lehetett érni a konfigurációs oldalt, de az INTERNET NEM JÖTT BE. Pedig pár nappal ezelőtt még működött egyedül ez a router és lehetett netezni. Többször újraindítottam a gépet, statikus IP-t adtam meg, a routert is többször bootoltam, reseteltem és soha nem jött be rajta az internet! MAC címet is klónoztam, de akkor sem jött be. Átkötöttem a routert egy másik gépre, de ott sem jött be internet. A kábelmodemet is többször újraindítottam, de ez sem segített. T-Homenál vagyok előfizető és Thomson THG540-es modemet adtak. Mi lehet a hiba? Tönkrement a TP-Link WR1043ND WAN-porjta? Vagy nem kompatibilis a kábelmodemmel?

    A kábelmodemen található egy Reset gomb. Ez van ráírva: Reboot EMTA. Ez mit indít újra? Ezt érdemes kipróbálni?

    A lenti routernél (TP-Link WR340GD) egyből volt kapcsolat a gép és a router között és az internetre is ki tudtam jutni. Amikor beállítottam a MAC Clone-ozást, akkor vászont 1-2 percre megszakadt, hiába indítottam újra a router-t és kértem le újból IP-címet a Status oldalon a WAN-nál, nem volt internet. Majd újra megjött, azóta van internet.

    Hogyan tudom egyértelműen kiszűrni, hogy tényleg rossz a TP-Link WR1043ND?

    Előre is köszönöm a választ.

Új hozzászólás Aktív témák