Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    A korábbi probléma most részben tovább folytatódott... :(

    Az előzmény az volt, hogy D-Link modem és TP-Link routerrel nem ment a net. Egy XP-s gép és egy win7-es gép.
    Előzőleg kábelnet volt, így egy router reset megoldotta a problémát. Részben.

    Most az xp-s gépen és a wifin megy a net, viszont a win7-esen nem. MSI 785GM-E51 alaplap. Ha erre közvetlenül kötöm a modemet akkor az is működik. Letöltöttem az easy setup-ot a tp link honlapjáról, elindítottam, de "nem látja" a routert...keresi-keresi, aztán azt írja ki, hogy nincs kapcsolat, engedélyezze a DHCP server-t a routeren. Áttettem az xp-s géphez, és biza engedélyezve van.

    Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a probléma megoldása?
    Előre is köszönöm. :R

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy olyan problémával találkoztam, hogy tegnap este elment itthon a net. Vagyis először a Wifi-t vettem észre. (Telekom IP szolgáltás) A Wifi-t pedig egy TP-Link TR-WL841N szolgáltatja. Szóval wifi sehol..nézem, piros(inkább sötét narancs) a net led. A gép is ezen keresztül kapja a világot. Később nézem, hogy azon sincs net. A gép lát hálózatot, csak netet nem.
    Áramtalaítottam a modemet is, meg a routert is. Külön-külön, egyszerre, volt 10mp, de semmi. Mivel éjjel volt és mentem aludni, gondoltam majd reggel hívom a Telekomot. Így is lett. Viszont ott mindent rendben találtak. Volt tv, meg telfon is. (azon hívtam őket :DD ) De wifi sehol.
    Nézem, még mindig narancs a net led... Igazgatom a kábeleket (amúgy hónapok óta a madár nem jár a téma környékén) kihúz, bedug, semmi.
    Jövök haza, nézem a gépen van net. Viszont wifi sehol. De még a modemet sem látom.

    ....

    Szóval az történt most, hogy miközben írtam ezt az üzenetet azért próbálkoztam neten. Korábban a router-be sem tudtam belépni. Nem fogadta el a user/psw párost. Most talán a reset miatt sikerült. Plusz a korábbi neve helyett valami TPLINK2 hálózat jelent meg...Gyanús is volt, hogy milyen erő a jel...Szóval kiderült, hogy egy reset után be tudtam újra lépni és konfigurálni a wifit jelszavastul, mindenestül.

    Köszi srácok. :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz cappa72 #4727 üzenetére

    Köszi a tippet, figyelni fogom. Bár alig múlt 1 éves...(asszem) :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák