Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pictigjis

    senior tag

    válasz ngaba #8224 üzenetére

    az lehet, hogy nincs szüksége, de attól még létezik. mint írtam, nagy sci-fi rajongó vagyok, mindent is olvastam és láttam már, amiből pont azt a következtetést vontam le, hogy lóf.szt se tudunk saját magunkról. ha lenne bizonyítékod arra, hogy az éntudat biztosan filozófiai és nem neurobiológiai kérdés, már biztosan nobel-díjas lennél. de az van, hogy csak elmélkedünk, filozofálgatunk, de a megoldáshoz nem kerültünk sajnos közelebb. mellesleg a sci-fik fi részei is igazából csak mesék, amelyekkel próbáljuk megmagyarázni azt, amit nem értünk

    [ Szerkesztve ]

  • Vision

    veterán

    válasz ngaba #8224 üzenetére

    Én csak abból tudok kiindulni, amit az agykutató exemtől hallottam. Az egész sztori nagyjából tapogatózás, jön egy ötlet, kipróbálják egereken, ez önmagában több év. Aztán vagy bejön, vagy nem, jellemzően nem. Nagy területeket tudnak már azonosítani, ezen a képalkotó megoldások segítettek. De azon belül a részterületek már talány, az ok-okozatok, kapcsolatok szintén talány. Az agy komplexitásának talán a 99%-át nem ismerjük részleteiben. Ebben forradalmi előrelépés egészen biztosan nem várható.

    Picit úgy fogd fel ezt, hogy a megismerésnek különböző szintjei vannak. Például ha veszel egy autót, és nem vagy teljesen laikus, akkor tudod, hogy van benne motor, hogy néz ki a hajtáslánc, miért marad az úton. Ha lelkes vagy, akkor ismered a motorok karakterisztikájának miértjeit. De hogy abban a motorban mi-miért történik elemi szinten, az már egészen magas szintű tudást igényel, gyakorlatilag K+F kategória. És most egy ember által alkotott (determinált) tárgyról beszélünk, amely végtelenül kevesebb alkatrészből áll, mint az agy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák