Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz PredatorZoli #6064 üzenetére

    A megnövekedett áramigényhez komoly hálózatbővítés kell úgy emlékszem, valakinek azt is ki kell fizetni, és azok nem az akku-cégek lesznek tartok tőle :U

    A másik fő probléma, az elhasználódott akkukra vonatkozó EU-s rendelkezés, ami előírja a gyártás helyére történő visszaszállítást és mentesítést, ez majd később jelentkezik és kérdéses, hogy be lesz-e építve a költsége az árakba (és ki/miből fogja teljesíteni az előírást, vagy a használt autógumi temetők mellett akkutemetők is lesznek szerte az országban :U

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Oppenheimer

    nagyúr

    válasz PredatorZoli #6064 üzenetére

    Nem kevesbe relevans, mert amelyik orszagban energiaboseg van - barmilyen okbol - ott versenykepesebb lesz a nagy energiaigenyu nehezipar.

    Ezt el lehet erni ugy hogy mondjuk sok nyilttengeri partszakasza van es olcson allit elo szelenergiat (Dania, UK), vagy nagyon sok atomeromuvuk van (Franciaorszag), vagy sok vizenergiajuk van (Ausztria).

    Ezeken a helyeken a neheziparnak komparativ elonye lesz az olcso helyi energia reven.

    Arra alapozni nehezipart hogy majd jol beimportaljuk hozza az energiat nem tul jo strategiai tervezes. Eleg 1 darab varatlan esemeny es maris kiszopja az egesz ipar.
    Lattunk ezekre eleg peldat most covid supply chain valsag es ukran haborus energiavalsag kapcsan...

    [ Szerkesztve ]

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • Vesa

    veterán

    válasz PredatorZoli #6064 üzenetére

    "De amikor a villamos hálózatban teljes összeköttetés van és minimális költséggel real time szállítható, szerintem ez kevésbé releváns"

    Lásd a mostani háborút ugye, ahol az orosz gáz egy fegyverként funkcionált. Ha importra szorul az ország egy olyan stratégiai fontosságú erőforrásból mint az energia, akkor rendkívül könnyen zsarolhatóvá válik. Nem -vagy elsősorban nem- fizikai lekapcsolásra kell itt gondolni, hanem pl. hirtelen "véletlenül" emelnek egyet a tranzit díjon a szomszédok, aztán máris összedől a gazdaságunk, mert nem fogja megérni itt gyártani a magas energiaárak miatt. A józan észnek tökéletesen ellent mond a jelenlegi "stratégia", a diverzifikálást teljesen kiveszi az egyenletből. Orosz gázra épülő erőművek, orosz atomenergia, tehát teljes orosz függés. Szerintem ez történelmi léptékű hiba. Az oroszokról leválni kéne, de minimum diverzifikálni.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák