Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    Topikgazda

    válasz julius666 #4716 üzenetére

    "Más ETF-re is megvizsgáltad van-e ilyen árfolyam anomália vagy csak a TLT-re? Egyébként nem tudom, mi lehet az eltérés oka."

    Mindegyikre érvényes. Egyszerűen egymásra raktam a TLT-t és más hasonló ETF-eket, és tökéletesen korreláltak. Tehát az én számítási módszeremben lehet valami hiba, de nem tudom mi.

    Szerk:
    Kapizsgálom, hogy a kulcsot ott kell keresni, hogy pl. a US20Y 2020.08.06. óta 417%-ot emelkedett, a TLT ugyanazon az időtávon csak 48%-ot esett. Tehát valószínűleg almát hasonlítok körtével, de mégis van szükségszerűen valami összefüggés köztük.

    Szerk2:
    A gyanúm az, hogy US20Y 0.993% -> 4.931% változását 100-ból kell kivonni, amiből lesz kb. 99% -> 95%, ezt felarányosítani 20+ évre, abból megkapom a régi és az aktuális kötvényárfolyamot, és valószínűleg azok különbsége már ki fogja adni a TLT árfolyamkülönbségét.
    Mire mindezt leírtam, azt hiszem meg is oldottam a rejtélyt :) Sajnos a matematikai gondolkodás már messze nem megy olyan ösztönösen mint fiatalkoromban.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • DanielLong

    senior tag

    válasz julius666 #4716 üzenetére

    Megint köszi mindkettőtöknek a választ!
    Amit írsz 7-10 éves kötvényeket tartó etf: Tegyük fel, hogy a 10 éves kötvények hozama így alakul 5 év alatt: 3-4-5-4-3 %. Tegyük fel most vagyunk 5%-nál. Ebben az esetben nem az lesz, hogy az etf most átlagban 4% hozamú kötvényeket tartana? Majd jövőre 4.33 majd utána ismét 4? Ezért gondolnám, hogy ha én "tudom", hogy a mostani hozam a max, akkor jobban járok, ha közvetlen idei kötvényt veszek. Persze vágom, hogy az etf ára mozogni fog, mivel a régi 3%-os kötvény árfolyama ugye csökkenne, majd később az 5%-os kötvény árfolyama meg felfelé menne. Bár ha jobban belegondolok (ugye amit írtatok), akkor jelen pillanatban mindegy milyen kötvény van az etf-ben, mert az aktuális kamat fogja meghatározni az árfolyamát. Tehát nem járok jobban egy tisztán idei kötvényt tartalmazó befektetéssel, viszont a különbség az lesz, hogy a példámnál maradva egy év múlva az etf árfolyama megugrik, mivel csökken a kamat. Ha tisztán 5%-os kötvényem van csak, akkor sokkal kiszámíthatóbb a befektetésem alakulása, persze nem is tudok vele spekulálni a hozam változására.

    Bocs, kicsit hosszú lett, de azt hiszem megmagyaráztam magamnak a dolgot. :)) Az árfolyam anomália mondjuk még mindig érdekel, de talán majd kiderül mi okozza.

Új hozzászólás Aktív témák