Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genndy

    addikt

    válasz Bendőke #10289 üzenetére

    Tudtommal (még) nincs ilyen.
    Arra gondoltam még, hátha konzolból el lehet intézni, de sajnos úgy néz ki, hogy ez sem lehetséges.
    Kezdheted gyűjteni a lélekköveket... ;]
    Majd valami hozzáértő megmondja, de a CK teljesen alkalmatlan ilyenre?

    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #10289 üzenetére

    CK nem kínál lehetőséget a savegame szerkesztésre, az csak modulokat kezel. Oblivion alatt erre a Wyrebash lehetett volna alkalmas, de idáig még sajnos nem is láttam kezdeményezést a portolásra.

    Mivel minden saját enchantolt device vanilla eszközökből ered, igy egy lehetőséged van. Oblivion alatt is talán tapasztaltátok páran, ha uninstalláltatok egy modot, a nyomai olykor megmaradnak különböző itemek képében. Pl egy speckó enchantolt kard ugyanugy megmaradt, vagy helyette bedob egy Daedric cuccot. Ez azért volt, mert :
    - Első esetben a modból származó fegyver valójában vanilla kardra egyénieg rakott, esetleg átparaméterezett vanilla enchantok eredménye volt. Igy - mivel az adott item nem igényel külső erőforrást- megmarad, de más FormID alatt.
    - Másik esetben saját mesh/enchantot tartalmazott, így az engine nem tudta azt az eredeti mod nélkül ujrakreálni, ehelyett azokat Daedric cuccokkal szokja helyettesíteni, vanilla FormID-vel. Hogy miért daedric, azt nem tudom, ez az engine szokása.

    Tehát röviden. Fogod a CK-t, megszerkeszted ugyanezeket az itemeket: Duplikálod a kívánt item vanilla megfelelőjét, ráapplikálsz ugyanolyan tipusu/erejü/stb enchantot, majd elnevezed aminek akarod. Ezt eljátszod minden egyes armorral, ékszerrel, fegyverrel, tehát amiket ujra szeretnél alkotni. A fontos az, hogy ne integrálj bele külsős erőforrásokat! Csak a Skyrim.esm legyen bejelölve, active mod nélkül, így csak a vanilla erőforrásokat fogja használni!

    Ha kész, duplikálás utján létrehozol egy saját FormID-s ládikát vagy bármilyen container tipusu itemet valahová (pl saját házadba), belepakolsz mindent, elmented esp-ként, felrakod a modot, és az uj fegyvereket a ládában találod. Ha már nálad vannak, tehát az inventory-ban, akkor lépj ki, szedd le a modot. Ezután a mod mindenestül eltünik majd, ugyanakkor az eszközök nálad maradnak azért, mert vanilla itemekből vanilla enchanttal készültek, tehát nincs szüksége külső erőforrásra. Ha nem tudsz/akarsz vackolni vele, megcsinálom neked CK-ban, és megkapod a modot.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Új hozzászólás Aktív témák