Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunreal

    tag

    Sziasztok!

    A probléma a következő: Adott egy 3 hónapja vásárolt Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition telefon, amiben 2 db SIM kártya van. Az elsődleges sim a sajátom (voda), míg céges a másik (feltöltőkártyás telekomos, ami több éve nálam van).

    4-5 napja ismeretlen személyek hívogatnak (napi 2-3 hívás) az ország minden részéről, hogy állítólag a másodlagos telekomos számomról hívtam őket, ami természetesen hülyeség, hiszen a telefonom híváslistájában egyáltalán nincs nyoma ezeknek. Zsebemben nem tud elnyomódni a telefon, mert ujjlenyomatzáras. Vicceskedős átverés sem lehet, mert a 10 éves kislánytól a 80 éves mamikáig bezárólag vegyes korosztály hív vissza. A mobilom vírusos szintén nem lehet, mert akkor az alapértelmezett elsődleges vodás számomra is érkeznének hívások. (Mellesleg az ESET antivírus sem talált semmit)

    A hívások kizárólag csak 30-as számokról érkeznek. Az összes "visszahívó" azt mondja, hogy a telefonjuk kijelezte az én nem fogadott hívásomat, így visszahívtak. A telekomos ügyfélszolgálat konkrétan nem érti, szerintük nem náluk van a hiba. Nem tudom, hogy számít-e, de tök véletlenül a hétfői wannacry-os telekomos leállás óta vannak ezek az ismeretlen hívások, anomáliák.

    Mi lehet ez? Mit tudnátok javasolni?

  • goop

    őstag

    válasz Hunreal #1 üzenetére

    A telefonodhoz ki fér még hozzá? Egy voip szolgáltatós hitelesítéshez elég egy sms, szóval ez is lehet a háttérben, de hamisítani is lehet akár...

  • Hunreal

    tag

    válasz goop #2 üzenetére

    Csak én férek hozzá, senki más. Hamisításra, SIM klónozásra, mindenre gondoltam már én is. A mai napon viszont nem jött hívás, na de majd meglátjuk a jövőhetet, hogy ismét őrültek háza lesz-e.

  • Hunreal

    tag

    Sziasztok!

    A probléma tegnap megoldódott. :C Hogy mi történt? Agyzsibbasztó dolog...

    Na szóval! Tegnap napközben ismét kaptam két hívást, hogy állítólag korábban hívtam őket. Szerencsére a második telefonáló egy 20-30 év körüli "értelmes" lány volt, akivel végre normálisan eltudtam beszélni és persze alaposan kifaggattam. Elmondta, hogy a jött egy nem fogadott hívása, ő pedig csak szimplán a telefonszámra bökött és hívott. Eddig oké.
    Kértem, hogy diktálja le nekem ezt a telefonszámot. Lediktálta. Egy tök ismeretlen 30-as telefonszámot mondott, ami rohadtul nem is hasonlít az enyémre. F*sza. Ismét zsákutca. :W
    Ezután felhívtam egy másik telefonról a lánytól kapott ismeretlen telefonszámot, és b*zdmeg nálam csörgött ki!! Érted?! Nálam! :Y
    Gyorsan kiderítettem a telefonszám tulajdonosát, és a további elérhetőségeit, majd felhívtam. Kiderült, hogy az ismeretlen telefonszám tulajdonosa (és a problémám okozója) egy fittnesz studiót üzemeltet és az ott állandóan használt mobiltelefont tévedésből átirányították az én telefonszámomra... Kiderült az is, hogy azért hívogatott annyi idős, nyugdíjas, vagy nagyon fiatal, 8-14 éves kislányok, mert a stúdióban nyugdíjasoknak és mozgási gondokkal küzdő embereknek tartanak tornát. :DDD

    A probléma elvileg elhárult, tegnap óta nincs ismeretlen hívás. :DD

Új hozzászólás Aktív témák