Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Gh0sT #805 üzenetére

    Én szeretem a gyertya-alakzatokat. Pláne a kulcsfordulót. És azt sok megelőző gyertya esetében. Szakdolgozatomban anno a dow 30 részvényein napos charton 7 Prfit factort ért a el. Az nagyon kiváló. Nagyszerű volt a találati aránya is. És itt önmagában csak egy gyertyát figyelsz. Sajnos ahogy csökkentettem a felbontását a chartnak az eredményessége is csökkent. Ekkor meg ki kellett tolnom a megelőző emelkedő gyertyák számát és úgy már viszonlag jól ment. Bár akkor meg nagyon ritkán előforduló alakzatot kaptam.

    A többit nem teszteltem le, de az egyik mentorom még mutatott egy könyvet ahol egy amcsi ürge a nagyvalószínűségű gyertyaalakzatokkal foglalkozott. Sajnos nem tudom melyik az mert akkor még nagyon az elején voltam és nem csipáztam (unszimpátia, nagy hiba!!) a gyertyalakzatokat.

    Egy másik mentorom szerint túl vannak misztifikálva.

    Én meg azt mondom...backtest, nézd meg h működött volna és használd belátásod szerint....ha akarod...

    Percesen nem nagyon mennek...5 percesen már inkább....de forexen nem úgy mentek mint részvényeken....én tapasztalatom...

    fulekitrading.wordpress.com

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Gh0sT #805 üzenetére

    Ahogy álmos is mondta, lehet ellenorderezni h a PF 1 fölötti legyen. Önmagában rettentő veszélyes. Ahányszor vesztel mindíg megnöveled a következő kötésnél benyitott lotok, unitok számát. Hiszen ha következővel nyersz akkor utána ott folytatja a profitgörbéd ahol abbahagyta, sőt egy picit feljebb. Viszont így óriási drawdown-ok keletkeznek és hamar beborulhat a számla ha elkap az ember egy 5-ös vesztő szériát. Egy harmadik mentorom szerint ;) 5 vesztő széria minden héten előfordul legalább egyszer....

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák