Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fene_vad

    senior tag

    sziasztok

    3 napja vagyok 43c725 tulaj, de úgy néz ki, hogy inkább visszaviszem a tv-t a boltba...

    Probléma 1: Elvileg a legfrissebb rendszer van rajta, de amint felteszem a Plex appot, 10-15 perc múlva uninstallálja magát. Ezután nem is engedi hogy újra feltegyem, csak restart után - majd újra eltűnik.

    Probléma 2: PVR-Timeshift nincs - ezt persze tudhattam volna, ha minden apróbetűst elolvasok vásárás előtt, TCL oldalán mindenesetre az van, hogy Yes/Yes...

    Probléma 3: A képminőség katasztrofális.
    4K-HDR tartalmakkal rendben van, de bármilyen más forrással néztem, irtózatos volt a kép.
    SD tartalomnál az árnyékos részletek tele hullámzó fals színekkel, emberi bőrszín hasonlóan, a haj katasztrofális amorf pixeltömeg. 720-1080 esetén a kép mákos, a finom részletek helyett mintha kis pálcikák izeg-mozognának folyamatosan. Gandalf szakálla mintha férgekből lett volna fonva. Minden képbeállítást próbáltam, minden esetben rosszabb volt a végeredmény mint a 10 éves LG LCD tévémnél. Az összes képprofil többé-kevésbé ugyanazt hozta, teljesen kikapcsolt képmódosító funkcióknál és bekapcsolva is. Neten talált kalibrált-ideális beállításokkal is.

    A 4k-HDR azonnal jó volt, pici finomhangolás után tökéletes képet adott.

    Mi lehet ennek az oka?

    10 éve nem vettem tévét, ez valami trend, hogy letojják a nem-4K/HDR forrást?
    Más gyártóknál is erre számítsak? De akkor mire cseréljem?

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Kiskutya #12021 üzenetére

    Az a baj, hogy nekem rengeteg régi filmem van, sd-ben. Beszerezhetetlenek más felbontásban, streamelni sem lehet. Egy 2021-es QLED tv-nek tudnia kéne ezeket legalább olyan minőségben lejátszani, mint egy 10 éves középkategóriás sima lcd tv-nek. De nem tudja.
    A sw frissítés sajnos nem téma, akkor ugrott a visszavitel lehetősége. Pláne ha elrontom.
    A beállításokat kb minden permutációban kipróbáltam. Az első az volt, hogy movie mód, és minden képjavítás kikapcsolva. Sajnos akkor is sokkkkkkal rosszabb a kép, mint a régi tv-n.
    Hát ez van.
    Remélem ez nem valami trend vagy a qled sajátossága, és más gyártónál nem ez a helyzet.

Új hozzászólás Aktív témák