Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scarp

    csendes tag

    Sziasztok,

    lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a teendő akkor, ha vettem alkatrészenként egy teljes gépet az iponnál, majd azt itthon összeraktam, de különböző problémáim akadtak vele. Sokszor BSOD-t kaptam véletlenszerűen úgyhogy elkezdtem tesztelgetni, kezdve a memtesttel. Itt a program hibát érzékelt a 2 modullal majd külön az egyikre is, de a modulokat áttéve a másik 2 slotba és egy BIOS update-el megszűntek a BSOD-k. Ennek megörülve, mivel 2500k-s processzorom van egy Corsair A70-es hűtővel, gondoltam hogy kicsit felhúzom az órajelet 3,3-ról 3,5-re. Nem egy nagy emelés, utánanéztem és ezt alap feszültségen mindenkép vinnie kéne. Viszont előjött egy új probléma: Véletlenszerűen leáll a gép, mintha elmenne az áram. A tápom egy Corsair CX500as. Ez után erre kezdtem gyanakodni, de miután alap processzor órajelenen maxra terheltem a processzort és a videokártyát is, a gép teljesen stabil maradt. Viszont ha a processzort egy kicsit is magasabbra állítottam (3,5) intel burn in test alatt 5 percen belül leállt. Épp ezért kizártam a tápot is mint hibaforrást. Maradt az alaplap, és utána is olvastam fórumokon hasonló hibáknak (ASRock P67 Pro). Másoknál is előfordul a probléma, hogy az alaplap bármilyen értékű tuningnál egyre kevesebb wattot vesz fel és egyszercsak leáll. Alap órajelen stabil, de egy minimális tuning már betesz neki. A kérdésem végülis az lenne, hogy ilyen esetben vonatkozik-e a garancia, és ha igen, hogyan érdemes bevinni a gépet (egészben vagy csak a gyanús alkatrészt) mert sajnos más alkatrész nem állt rendelkezésemre a tesztekhez tehát azért nem lehetek biztos a konklúziómban.

    Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák