Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3lb4nd1

    tag

    Sziasztok!

    Végre találtam egy ilyen fórumot, bár persze ez is pang sajna.

    Nyár elején kezdtem bele egy kis társasgyűjtögetésbe, mivel újra feléledt az érdeklődésem az efféle dolgok felé. (Gyerekkoromban folyton gyártottam is játékokat : ) Régebbről megvolt már a: Munchkin (2 kiegészítővel), Labirintus, meg még ez meg az ami elveszett :D

    Hát, nyár óta pedig beszereztem a Smash Up-ot az Awesome lvl 9000-el,egy Tsuro of the seas-t (kieggel), Small World-öt illetve az Underground önálló kiegészítőt meg a Zombie Dice-t. Ja, és az össze létező Aranyásók játékot. Társaságban jelenleg toronymagasan az Aranyásók a legkedveltebb (aztán a Small World, majd Tsuro - fillerként meg Zombie Dice, sajna nem mindenki tudott angolul a csoportban a Smash Up-hoz)

    Nos, mivel az ilyen könnyed partyjáték jött be főleg a találkákon, a következő kiszemeltem a Vigyáz(z)6! (6 nimmt/6 takes! androidon :P) nevű játékot, boargamearena-n és telón is teszteltem (bár egy netes multi nélküli játéknál nem is értem minek adok ki pénzt), szerintem nagyon király erre a célra. Emellé gondolkodok még valami apróságon, és kérdezném, hogy a fórumban már szóba került Királyi áru mennyire jött be? (@maross)

    Én amúgy a szellemlovason szoktam vásárolni, igaz, picit drágább talán, mint a gémklub, de mindig kapok 1-2 ezres vásárlási kupont is a nagy tételű vételeim miatt. Meg szimpik az eladók... :)

    Üdv,
    3lb4nd1

    [ Szerkesztve ]

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    válasz Kakaduku #201 üzenetére

    Szia!

    Ha Budapest és vonzáskörzetében van a dolog, abszolút. :) Egyébként vannak egész pofás társasozós bárok, ilyen a Társa's Játék Bár (szerintem a legjobb ár-érték arány), vagy akár a Board Game Café (legnagyobb játékfelhozatal) de a Barcraft 2-ben is vannak pofás lehetőségek. Anno egyébként egy teaházba ültünk be egy másik fórumról összeszedett emberekkel, és mindenki hozott valamit, (általában Dixit, Munchkin és effélék folytak) szóval sok opció van.

    @doc Hú, mit nem adnék ilyen kollégákért :D Bár nem tudom, hogy az irodában csövelés mennyire megoldható nálunk, de tetszik a koncepció. :) A Zombie Dice elég király, lehet hozzáveszem a kiegészítőket is, ötletesek. Bár, minek tovább bonyolítani egy egyszerű filler-játékot....

    Egyébkén távlati tervben van még mindenképp a Carcassonne, meg egy Ticket to ride - de ezzel picit dilemmában vagyok. Család-barátabb, hogy magyarul van az Europe változat, viszont az jóval összetettebb, még nekem is elveszi a varázsát a direkt leszűkített pálya, az alagútépítős és egyéb plusz szabályelem. Az USA kiegészítői még patentabbak is szerintem. Nem tudok ezzel dűlőre jutni. :D

    Általában amúgy szeretem, ha PC-n és/vagy androidon ki tudom próbálni a társast amit megvennék.

    [ Szerkesztve ]

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    válasz mike1334 #209 üzenetére

    Szerintem teljesen jók kisebb kijelzőkön is. Ticket to ride király, de a Carcassonne is oké csak kicsit bugos néha. Small World is oké bár ott nehéz kiolvasni a leírásokat, de nem lehetetlen. :D boardgamearena-t am napi szinten nyúzom, többnyire az Aranyásók a fun ott, meg a 6 nimmt, esetleg egy jó kis stone age. Sok mindent nem próbáltam még ki az oldalon egyelőre, de nekem ez csak laza kikapcsolódás. Ki lehetne próbálni csoportosan, teamspeakkel v akármivel, szerintem királyság. :D

    @Kakaduku
    Ja szal ilyen hardcore game-ek lennének:) Hát ha nem exkluzívan überhardcore lenne, hanem beleférne pár könnyedebb, partytól közepes nehézség is akkor simán. Mármint nincs bajom a komplex játékokkal de szeretem a kevésbé ráfeszülős témákat, ilyen nekem a Small World, kicsit random, de azért stratégiai elemek megvannak és mégse akkor szívfájdalom ha nem nyersz, mert csak szórakozol. :P Vagy akár a Munchkin, ami tiszta poén kategória meg a másik szívatása :D

    [ Szerkesztve ]

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    válasz Kakaduku #224 üzenetére

    Az nem is nagyon lesz ilyen oldalakon. :) Ajánlom esetleg a Tabletop Simulator nevű programot, csinálnak hozzá mindenféle játékot, de neked/nektek kell benne betartani a szabályokat meg csinálni mindent. Ilyen virtuális valóság feeling.

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    Találtam egy Vassel nevű engine-t amit online társasozásra/társaskészítésre fejlesztettek, és van benne online funkció is. És elég szép terjedelmes játéklistája is van. Ehhez össze kell beszélni, de egy skype-al és jópár szabad órával tolható, csak úgy fent kevesen vannak alapból és a vassel fórumon se látok nagy életet, szóval valszeg mindenki a haverjaival beszéli össze a játékokat. Ez is ilyen csináld magad dolog, adottak az elemek, a map de te rakosgatsz mindent. Alapvetően használhatónak tűnik csak még nem rágtam át magam az instrukciókon túlzottan. Érdemes ránézni azért. Java kell hozzá.

    Igazából azt akartam megnézni, hogy hogyan csináltak anno ilyen fórumos társasozást pl boardgamegeeken, hogy az emberek írták a lépéseiket és valaki összeszerkesztette egy képen az állásokat. (ezt spec small world-el néztem, pl ezt: itt, maga a kombináció is tetszik) Valószínűnek tartom h az előbbi programmal történhetett, bár lehet, hogy csak photoshoppolt a fickó. Tetszik ez a módszer is, ha egy nap csak kevés szabadidőd van is le tudsz folytatni egy játékot szép lassan, levelezős módon szinte.

    Mindenesetre, sok opció van erre. Tényleg csak egy élő közösség kell,hogy akár élőben akár így online legyen valami mozgás. Nem feltétlen a prohardveren, mert azért itt inkább általánosabb módon van fóruma a társasnak, arra pont jó, hogy elinduljon valami, ha akarjuk. :D

    [ Szerkesztve ]

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    Nos, a Carcassone eléggé bejött, társaságban is, a második olyan vételem volt a hónapban, amire azt mondtam: hogy a francba nem vettem meg ezt eddig? (A másik egy psvita játék volt :D)

    Ahogy nézem, bőven vannak kiegészítők is a játékhoz, a legkülönbözőbb típusokból. Ti próbáltátok már valamelyiket, meg egyáltalán, van-e must have Carcassone kiegészítő szerintetek, amit kifejezetten érdemes hozzácsapni?

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    válasz maross #229 üzenetére

    illetve @doc

    Na, máris van egy kis zavar az erőben a témát illetően. :D Haha, egyébként abban a helyzetben vagyok, hogy már csak azt a kiadást adták, amiben alapból benne van a folyó kiegészítő, illetve az apát is amit szerintem nem fogok erőltetni... :D Nos, a "nagyemberes" első kieg must have szerintem, kipróbáltam telón. :) Sárkányos meg tetszik meg kicsit kompetitívebb lesz tőle a játék. Úgyhogy első kieg mindenképp (+játékosszámot is emeli), sárkányos meg bakancslistás.
    Desznóssal nem tudom hogy álljak, majd tesztelem androidon azt is...

    BGG-s értékelések tényleg néha elég érdekesek, és van, hogy alulértékelnek elég jó dolgokat is. Kezdeti irányzéknak azért jók.

    @maross Nekem is jónak tűnik ez a hétfői dolog:) Nem tudom, vigyek-e valamit. Smash Up, Carcassone, Munchkin, Aranyásók, Smallworld - ezek közül tudnám elképzelni, hogy valamelyiket magammal viszem.

    [ Szerkesztve ]

    PSN: elbunda94

  • 3lb4nd1

    tag

    válasz maross #264 üzenetére

    Remek. Még gépközelbe se tudtam kerülni, annyira hektikus lett minden. Pedig szívesen mentem volna, sőt igazából ebben a pillanatban akár útnak is indulhatnék, de talán egy kicsit késő van ehhez... :((( Megvolt az ára annak, hogy legyen karácsonykor egy kis szabim, de már nagyon tele van a hócipőm a melóval.

    Amúgy igen, teljesen oké az angol, általában a szabályokat elolvasom angolul is, mert sokszor pontosabbak, mint a fordításuk. Nem egy felsőfokú, de épp, ami kell.

    Durva, hogy a listádon szereplő játékokat javarészt max névről ismerem, de inkább még úgy se. De amik ismerősek, azok úgy ismerősek, hogy tudom, nagyon minőségiek. Pandemic-et még csak egyszer játszottam társasággal, szívesen átélném újra. Egyébként a Zombicide-al én sem értem, hogy nem játszottál, bár azt sem, hogy én hogy nem. Ki kell próbálnunk...

    Én is azt érzem, hogy idén ez így necces lesz. Vagyis a jövő hétfő semmiképp nem működik. 2017 már több lehetőséget kínál.

    Munchkin az egyik kedvencem amúgy, de az tény, hogy sokkal nagyobb hangsúly van a szerencsén, mint bármi máson. Mondjuk néztem ezzel a játékkal a Tabletop epizódot, ahol a készítő, Steve Jackson játszott és naná, hogy ő nyert. Szóval talán mégsem 100% szerencse. Csak inkább diplomácia a stratégiai elem. Szerintem azt fogja meg, akinek bejön ez a szerepjáték-paródia jelleg illetve a humora/hangulata. Sok játékossal valóban szörnyen elhúzódik.

    PSN: elbunda94

Új hozzászólás Aktív témák