Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy84

    tag

    Összefoglalóból:
    ADSL előfizetéssel rendelkezem. Lakhelyemen elérhető lett a VDSL szolgáltatás. A nálam lévő modem alkalmas a nagyobb sebességre vagy cserélni kell?
    ADSL modem VDSL kapcsolatra nem alkalmas ezért a szolgáltató munkatársai cserélni fogják a modemet.

    Nos nekem Speedport modemem van, alkalmas VDSL-re. Nyáron bementem a Telekomhoz, hogy ugyan már, ha már 20 Mbites csomagom van szeretném is kihasználni, mi kell ahhoz, hogy VDSL-re állítsanak? Modem ügye alkalmas. Válasz: 1-2 nap és már jó is lesz. Remek. Hát nem történt semmi. Telefon az ügyfélszolgálatra: persze semmi akadálya és megkapom az 50-es csomagot. Hogy? 50-es? Nos közölték, hogy csak akkor állítanak VDSL-re, ha új előfizetést kötök, az kizárt, hogy a mostani ADSL kapcsolatot csak úgy VDSL-re állítsák. Kérdeztem, hogy akkor miért erőltették a 20-as csomagot, hogy ha akkor nem is, de később ki tudom használni? Erre közölte, hogy a minimális letöltési sebesség megvan, úgyhogy nem reklamálhatok. :((( Kifogtam egy hozzá nem értőt vagy ez tényleg így van?

    Más, ha IPTV-re váltunk a jelenlegi SAT TV-ről, akkor ha jól értem UTP kábel kell a boxokhoz. Problémát jelent, ha a boxok előtt (mivel kettő külön emeleten lenne a modemhez képest) beépítenék egy switchet (gigabites)?

  • tomboy84

    tag

    válasz Heimdallr75 #77717 üzenetére

    Heimdallr75, dchard, DJ. Ru$y, Gubek-Einste, btz: Köszönöm a válaszotok

    Jelenleg SAT TV+Netmánia 20 van. Erősen gondolkoztunk a szolgáltató váltáson, mivel van másik szolgáltató nálunk, de január 1-el a cég jelentősen módosította a csatornalistát, így elképzelhető, hogy maradunk a Telekomnál egy új szerződés keretében. A kérdés, hogy szerintetek mire érdemes váltani? a Telekom weboldal szerint max 50 Mbit lehetséges. 3 db TV van a lakásban, szeretnénk a jelenleg SAT TV-nél is használatos 1 db felvevős beltérit is. Ezek mekkora sávszélességet igényelnek? Jobban járnánk, ha maradnánk a SAT TV-nél? Mondjuk utóbbival csak annyi a baj, hogy tetű lassú a beltéri egység (azt hiszem Huawei. Persze panaszkodtunk rá, de a válasz az volt, hogy hát ez ilyen...), illetve eléggé befolyásolja az időjárás a működését. Előre is köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák