Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@niel

    addikt

    sziasztok,
    megpróbálok mindent le írni, amit tudok
    kazincbarcika mellett egy kis faluban két napja fizettünk elő a telekomnál 50mbit-es netre, jelenleg parisat 20 megás van, ami nem túl gyors, sokszor megszakad
    gyorsítóval akartuk igénybe venni, de az itt nem lehetséges, és ezért maradt az 50-es
    az ügyintéző azt mondta, hogy a faluban (főutcán) többeknek is van ilyen internet-előfizetés, ebből gondolom, hogy a kábelezés terén nem lesznek problémák

    egy elég nagy intézményi épületről van szó, a garázsban lévő rack-szekrényben van egy ősrégi motorola modem amit még a parisatosok hoztak, az osztja szét az internetet, falba szépen ki vannak építve a kábelek minden helységbe
    két szobában van wifi-router (tp-ink tl-wa801nd -300mbit/s)

    úgy néz ki a dolog, hogy szerdára várunk egy telekomos modemet, amit fog hozni a futár, és ez már wifis lesz
    nem bántam volna, ha ők állítják be, és nem nekem kell, mivel nem biztos, hogy lesz elég időm rá, az internet pedig munkára van használva

    kérdésem:
    1)hogyan fogom tudni beállítani a régi modem helyére az új, telekomos modemet? típus nincs feltüntetve a szerződésben
    2)a jelenlegi wifi-routereket hogyan kell majd újra kalibrálni, hogy az új, telekomos nettel működjön?
    3)milyen letöltési sebességre számíthatok?

    hogy teljes legyen a kép, 3 héten belül telepítve lesznek új eszközök az épületbe, ezeket várjuk: kültéri wifi ap (aruba iap-275), beltéri power injektor ((pd-3510g-ac), kültéri power injektor (pd-9001gr-ac)
    ezek közül a kültéri wifi ap, ami érthető számomra, hogy micsoda, a másik kettőt kép alapján se tudom megmondani, hogy mire lesz jó
    ezeket az eszközöket szakemberek fogják telepíteni az intézménybe, úgyhogy a munka ezen része nem rám hárul
    azt szeretnénk elérni ezekkel az eszközökkel, hogy mind épületen belül, mind épületen kivül legyen stabil wifi-vétel
    ahogy írtam, kb. három héten belül lesznek ezek az eszközök telepítve, addig viszont a két wifi-routert jövőhéten be kellene majd hangolnom -és természetesen az új modemet is!- hiszen wifire szükség lesz
    további kérdésem, hogy a zárójelben leírt eszközök kb milyen teljesítményre lesznek képesek az 50-es telekom nettel? egy elég nagy épületről van szó, vastag falakkal, de múlt héten beszéltem az egyik dolgozóval, azt mondta, hogy ezekkel az eszközökkel rendben lesz a wifi-vétel, hiszen hasonló épületekbe már telepítettek ilyeneket, és nem volt probléma

    összefoglalva, tehát arra lennék kíváncsi, hogy jövőhét szerdán amikor megérkezik az új telekomos modem, mi lesz a feladatom, hogy a régi motorola modem helyett biztosítsa az új internetet az épületben, és hogyan kell majd behangolnom a jelenlegi wifi-routereket (kb. 2 hétre kell csak, utána érkeznek az új eszközök, remélhetőleg ez a két wifi-routerre onnantól nem is lesz szükség)?

    lenne még egy kérdésem -letöltés/seed témában, ez nem tudom mennyire tilos a topikban, ha valaki ért hozzá, kérem jelezze, elég érdekes probléma merült fel

    előre is köszönöm a választ, szeretnék jövőhétre felkészült lenni, hogy ne legyen túl nagy kimaradás

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz D@niel #93043 üzenetére

    közben megnéztem, egy ilyen modem dolgozik jelenleg

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz dptrsk #93045 üzenetére

    egy laptop napi 8 órában (gyakran letöltéssel), ill. egy asztali gép átlag napi 2 órában, letöltés nélkül, ill. egyéb alkalmakkor 4-6 telefon lesz csatlakozva, ilyenkor a laptopon nem mindig lesz letöltés
    kérdés, hogy ha letölt a laptopon, akkor egy másik géppel fog-e tudni 720p-ben youtube-ot lejátszani, vagy élő adást nézni, szintén hd-ban, vagy a letöltés teljesen megfogja, ugyanis jelenleg a 20-asat teljesen megfogja a letöltés

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    most érkezett meg a modem az internethez (eddig csak a vezetékes telefon volt telekomos), várni kell ilyenkor 1-2 napot, csinálnak valamit a kábelekkel, vagy mehet a beüzemelés?

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #93114 üzenetére

    ez lesz az
    most az a helyzet, hogy itt nem a fali telefonra kellene rá kötni ezt a telekomos modemet, mert az addig rendben, hogy közbel van az egyik vezetékes telefon és rá tudom kötni, viszont a másik telefon az épület másik végében van, a kettő között 4 helyiséggel és 4 ajtóval

    amikor épült ez az épület, akkor az internet-telefon végig lett vezetve a falakba az összes helyiségbe, tehát mindenhol van internet-telefon csatlakozás
    ebből gondolom, hogy valamit a reck-szekrényben kellene csinálni, ott viszont nem nagyon találom a vezetékes telefon csatlakozót (legjobb lenne a szekrénybe tenni, mivel van 2 wifi-router a fali csatlakozóra rá kötve, és azok lefedik az épület egészét)

    az egyik helyiségben kábellel kapcsolódik pc a netre, máshogy nem megoldható, munkaeszköz, ez a pont kulcsfontosságú!!

    a szekrényben a régi motorola-modem mellett egyébként ezek vannak:
    -asus gx1008b
    -zyxel prestige 334

    elég nagy a rumli a szekrényben, 10 éve nem nagyon volt belenyúlva
    ezek közül ha jól gondolom, a motorola-modemet kapásból ki is lehet venni, a másik két eszközt nem ismerem

    mutatom is miről van szó:

    így néz ki a dolog, próbáltam megtalálni a telefon-kábelt, hogy akkor mehetne rá a telekomos modemra, behangolom, meg rá kapcsolom azt a kábelt ami biztosítja az összes helyiségben a telefont, és kész is lenne

    de!
    fogalmam sincs miket keressek, mihez nyúljak hozzá, egyenlőre még nincs net a telefon-vonalon, 22.-ére várom (sms-alapján), viszont nem hiszem, hogy nem lehet megoldani, hogy az épület másik végében is menjen a telefon (internet, vezetékes telefon munkaeszköz, ezért is lenne fontos)

    másik pedig, hogy a tp-link routereket hogyan hangoljam majd be a telekomos modemhez, ez egy külön téma

    ezt kell megoldanom a következőre két hétre tehát, hogy az asztali pc kapjon internetet, a másik két wifi-router dolgozzon, és a két helyiségben ahol van a vezetékes telefon, legyen vonal

    ahogy írtam a #93043-ban, 2 két múlva érkeznek a pályázaton nyert, ott leírt eszközök amiket majd beszerelnek, nyilván majd átnézik a jelenlegi eszközöket, kiveszik ami nem kell, és mindent a legjobbak szerint fognak behangolni, de addig jó lenne beállítani egy működő hálózatot, telefonnal, internettel együttvéve

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz astorre19 #93116 üzenetére

    erre gondoltam én is; ennek van költsége?
    csak azért kérdezem, mert az üzletben ezeket a dolgokat mondtam én is az ügyintézőnek, hogy nem egy helyi kis hálózatról van szó, hanem e-magyarország központról, de csillapított, hogy nem fog kelleni szerelő, meglesz minden

    :U

    feleslegesen nem akarok fizetni, hiszen elmondtuk miről van szó
    nem azért, de ajánlatot is tehettek volna, hogy "amennyiben feltüntetik, hogy telekom-szolgáltatás van igénybe véve ..."

    szerk. ez az épület református parókia, nagy alapterülettel, nem lenne semmi gond, eddig jól működött minden, és a váltás miatt bizonyára szépen meg lehet majd csinálni a dolgokat - de ehhez az az érzésem kelleni fog segítség

    az isdn-telefon nem tudom milyen, a telefon-szolgáltatás telekomos hosszú évek óta; ha ez jelent valamit: ha felveszem a telefont akkor búgó-hangot lehet hallani

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz astorre19 #93118 üzenetére

    nos, hívtam a 80-as számot ami a dobozon van, kb. lepattontott, azt mondta, hogy ő abban segít, hogy hogyan kell beüzemelni a modemet
    átirányított a 1414-re, itt egy normálisabb illetővel beszéltem, szépen elmondtam neki a sztorit amit itt leírtam és előzőleg elmondtam a 80-asnak, azt mondja akkor most ő hívja fel a 80-as számot, majd vissza is csörgött, hogy 72 órán belül jönnek is ki, és megcsinálnak mindent úgy ahogy most van, ugye hangsúlyoztam, hogy semmi változást nem szeretnénk technilagilag, csak gyorsabb internetet
    kereken nulla ft lesz

    aztán majd két hét múlva a pályázatis szakemberek megcsinálják profin az új eszközökkel, és kész is lesz minden, remélhetőleg

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #93122 üzenetére

    a telefonos ügyintéző márpedig abban erősített meg -hiszen ezt nyomatékosítottam neki-, hogy minden úgy fog működni ahogy most van, nem kell a belső hálózaton átalakítani semmit, hanem az igénybe vett új szolgáltatást kompatibilissé tenni a jelenlegi körülményekkel
    ha nem így történik: szerződést bontunk, mert visszafele fejlődés lenne

    a pályázatról pedig: a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség végzi a fejlesztést, már voltak kint terepszemlén, alaposan elemezték az épületet, ezt és az igényeket figyelembe véve fogják elvégezni a hálózat fejlesztését

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Új hozzászólás Aktív témák