Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulupeti

    senior tag

    Ezek az értékek mennyire számítanak jónak vagy rossznak? Annyira nem vagyok képben ezzel. Hétfőn váltottam adsl+sattv-ről vdsl+iptv-re, vannak problémák, csak azt nem tudom, hogy mitől.
    ZTE H368N hgw-t kaptam, annyira nem vagyok hasra esve tőle, a wifije egy fos kb. :)

    Sebesség:

    A net letöltésre gyors, feltöltés is frankó, de pl. a böngészés sokkal nyögvenyelősebbnek tűnik, mint adsl-en 30/5-ös nettel. Lassan töltődnek be az oldalak, több a homokórázás valahogy nem érzem tökéletesnek.
    A másik probéma, amire hétfő óta nem találtam megoldást, a mindenki által ismert torrent oldallal kapcsolatos:
    ha a kis i betű fölé húzom az egeret, nem mutatja a mintaképet, csak egy fehér függőleges, vékony téglalapot. A reklámok sem töltődnek be, csak a bal felső sarkukban kis négyzet, mint amikor nem töltődik be vagy már nem létezik egy kép, ezekre kattintva a link egyébként működik. Az avatarokat sem mutatja, a mintaképek sem töltenek be: "nem lehet betölteni a tartalmat, próbáld később". Igazából ami kép, az nem töltődik be.
    Ha egy adott kép vizsgálatára megyek a fejlesztői részben a böngészőben, ezt a hibaüzenetet látom: Failed to load resource: net::ERR_TIMED_OUT
    Három gépről is próbáltam (2 vezetékes, 1 wifis), mindhármon ugyanez az eredmény, akármilyen böngészőből is próbálom. Telefonon belépve (wifihez csatlakozva) működik minden, munkahelyi gépről próbálva is minden rendben van. Tehát nem a fiókommal van baj úgy gondolom.
    HGW restart, factory reset is megvolt már, természetesen nem oldotta meg a problémát. Böngésző teljes előzmény törlés is megvolt, illetve egy másik, általam eddig nem használt böngészőt is telepítettem, abban sem töltődnek be a képek. Vírus/malware keresésen is már túl vagyok. DNS cache törtlés, stb, amit tudtam és találtam, már kipróbáltam. Minden más weboldal, akármi, ami nettel kapcsolatos igazából normálisan működik.
    Tanácstalan vagyok. Esetleg valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban?
    Elnézést ezért a hosszú hozzászólásért, csak így kerek a történet. :)

    [ Szerkesztve ]

  • gulupeti

    senior tag

    válasz btz #87579 üzenetére

    És ez melyik problémára lehet megoldás egyébként? A lassú oldalbetöltésre vagy a képek betöltésére? :)

  • gulupeti

    senior tag

    válasz btz #87579 üzenetére

    B@sszus, úgy tűnik, hogy jó lett! Ez hihetetlen, egy nyomorult pipát kellett csak kivenni hozzá és jó lett... Mit össze görcsöltem vele már az utóbbi 4 este, ennyit már semmivel, évek óta. :D A sebesség és a képek is rendben vannak.
    Nagyon köszönöm a segítséget! :R Hol kell megnyomni a Donate gombot? :)

    (#87585) btz
    A képek tökéletesen betöltődnek az említett weboldalon és érzésre jobb lett az oldalbetöltés is.
    Ez a beállítás egyébként maradhat így? Valamikor lesz ipv6 átállás, ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • gulupeti

    senior tag

    Szeretném megosztani veletek a történetemet, ami a napokban történt velem, ezzel a csodálatos szolgáltatóval kapcsolatban.

    2017. októbere óta "Otthoni Internet 100" vezetékes internetszolgáltatást használtam, dupla rézpár kiépítéssel (+ vezetékes telefon, szuper családi HD 2 db beltérivel), mely szolgáltatást nagy megelégedéssel használtam, nem volt vele semmiféle gondom. A sebessége ilyen 75/25 mbit körül volt.

    Most októberben ugye lejárt a hűségidő, ez a korábbi internetcsomag már nem elérhető, csak a "NET S Plusz" fantázianevű. Mivel a vezetékes telefonra már egyáltalán nem volt szükségünk, illetve az egyik beltérire sem, így ezeket visszamondtam. IPTV alap csomag maradt, 1 db beltéri egységgel.
    Több soron érdeklődtem tőlük, hogy de ugye az Internet sebessége nem volt változni? Ezt többször meg is erősítették, azt mondták, hogy ezzel az új csomaggal olyan sebességgel megy a net, amennyit a hálózat elbír.
    Történt aztán, hogy október 15-én átváltották a csomagot, rámértem a sebességre, nagy meglepetésemre 40/12 mbit lett, az azt megelőző 70-75/25 mbitből. Bekukkantottam a ZTE H368N menüjébe, ahol látom ám, hogy az egyik vonalat ki is kapcsolták...
    Persze hívtam őket több soron, azt mondták, hogy ezt nem lehet visszakapcsolni. Ahhoz képest, hogy nem fog változni a net sebessége...

    A történet kiegészítése még annyi, ami miatt főleg eldurran az agyam, hogy néhány házzal fentebb lakik unokabátyám, akinek szintén "Otthoni Internet 100" csomagja volt, az internetszolgáltatást egyazon távközlési oszlopról kapjuk, ő is váltott erre a "NET S PLUSZ" csomagra kb. 2 hete, nála viszont megmaradt a 2 vonal, az internet sebessége pedig 75/15 mbit. Nem igazán értem, hogy mi ez a hátrányos megkülönböztetés.

    Nem tudom figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy mivel lemondtam a vezetékes telefont, valamint a "Szuper Családi HD csomag + 2 beltéri egységet" módosítottam "Alap csomag + 1 beltéri egységre",úgy voltak vele, hogy ehhez a tv-hez elég lesz ennyi internet is, így kikapcsolták az egyik vonalat. Kolléganőjük elmondása szerint, akivel beszéltem, szerinte ilyen nincs, de én úgy gondolom, hogy nagyon furcsa egybeesés ez.

    Így az új csomagban 19 Ft-tal kevesebbet fizetek a netért, viszont a sebesség csak a fele.

    Hétfőn írtam nekik panaszlevelet, mert úgy érzem, hogy több soron is át lettem verve. Ha annak sem lesz eredménye, akkor pedig a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz fogok fordulni.

    Mindenről van képernyőmentésem, hogy mi volt előtte-utána, bár nem tudom, hogy ezek számítanak-e valamit. Felháborító amit művelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • gulupeti

    senior tag

    válasz Livius #107973 üzenetére

    Nincs konkurencia, csak és kizárólag Telekom. A panaszlevelet hétfőn elküldtem. A jelenlegi szerződés október 15-től "aktív", szóval fel lehet még mondani. Picit még várok, hogy lesz-e reakció a levélre. A panaszlevélben az NMHH-val zártam soraimat. :)

  • gulupeti

    senior tag

    válasz Beniii06 #107975 üzenetére

    Panaszlevelet írtam, elektronikus formában. Tisztában vagyok vele, hogy 30 napjuk van válaszolni, illetve, ha "külső szakértőt vagy valami egyebet kell bevonniuk az ügybe, akkor ez az idő még hosszabb is lehet." Úgy értettem természetesen, hogy október 15. hétfőtől várok max. 1 hetet. Semmiképpen sem szeretnék kitutni a 14 napból.
    Kis faluban élek, sok az idős az utcában, nincs túl sok felhasználó, így egyáltalán nem fenyeget ez a veszély, hogy ezt az érpárt másnak bekötik, ezért sem értem ezt a drasztikus lépést a részükről, hogy mi az az ok, ami miatt vissza kellett, hogy butítsák a netemet.

    [ Szerkesztve ]

  • gulupeti

    senior tag

    Egyébként azt sem értem, hogy míg én Magenta csomagban ezt a jelenlegi 40/12-es netet, vagy előtte a 70/25-öst 4000 Ft-ért kapom meg, addig tőleg 10-20 km-re, ahol van optikai hálózat, ott Magenta csomagban az 1 Gbites netet megkapják 3720 Ft-ért. Ez így rendben van? Ez nem visszaélés a monopol helyzettel? Emiatt nem vizsgálódik a GVH? :(((

  • gulupeti

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #107979 üzenetére

    Nem tudom, hogy melyik érpár szállt el, ez nem látszik.

    Ez volt az "Otthoni internet 100" csomag esetén:

    Ez lett belőle amikor átváltott a csomag "NET S Plusz"-ra:

    Egyébként amikor átváltották, akkor még 40/15-öt mértem, de miután beletúrt a HGW-be a műszakis kolléga, a feltöltés még kevesebb lett, csak 12.

    Akkor mitévő legyek? Jelentsem be még hibára is? Vagy már oly mindegy.

  • gulupeti

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #107985 üzenetére

    Szoftveresen központilag lekapcsolták, ez tuti. Mindez akkor történt, amikor a lemondott IPTV box beért hozzájuk, október 15-én.

    Ezt is csak azért adtam fel 14-én, mert ekkor már negyedik alkalommal telefonáltam, hogy mégis miért működik még mindig mindkét beltéri az alapcsomaggal, holott én már október 7-én kértem a szolgáltatás váltást. Akkor azt az információt kaptam az ügyfélszolgálatos kolléganőtől, hogy amikor az egyik beltéri megszűnik működni, akkor azt kell kihúzni és visszaküldeni. Közben pedig pont fordítva, amelyik nem kell, azt visszaküldöd és amint ez beér, akkor vált át a csomag.

    Elképesztő, hogy mennyire nincsenek képben egyes ügyintézők.

    [ Szerkesztve ]

  • gulupeti

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #107987 üzenetére

    Szerintem szoftveresen kapcsolták ki, nem láttam szerelőt az utcában, itthon voltam akkor is. Meg ha ténylegesen leszerelnek valamit, akkor gondolom picit tovább nincs internet. Amikor átváltott a szolgáltatás, pont a gépnél ültem, kb. 1-2 perc volt, amíg nem működött.

  • gulupeti

    senior tag

    válasz gulupeti #107971 üzenetére

    A mai napon megjött a Telekom válasza a panaszlevélre. Kb. leráztak a francba:
    "Megkeresés témája

    Bejelentésében az Otthoni internet szolgáltatás sávszélességét kifogásolta.

    Vizsgálat leírása

    Ön rezes technológián Net Plusz csomaggal rendelkezik.

    A Net Plusz csomag:

    Kínált legnagyobb letöltési sebesség 30 Mbit/s. Garantált letöltési sebesség: 1 Mbit/s.
    Kínált legnagyobb feltöltési sebesség 5 Mbit/s. Garantált feltöltési sebesség: 0,25 Mbit/s.

    Műszaki vizsgálat alapján az internet szolgáltatatást a megadott értékeken belül stabilan biztosítjuk 1 vezetékes érpáron.

    Vizsgálatunk alapján panasza nem jogos."

    Szerintük rendben van, hogy ugyanazon a földrajzi helyen, ugyanazért a csomagért, ugyanazért az árért valaki 2 vonalat kap dupla sebességgel, míg én csak a felét.
    Nem is tudom, hogy merre induljak tovább vagy van-e egyáltalán értelme?
    Egy dolog biztos, jövőre lejár a magentám, a vezetékes interneten kívül semmi sem marad náluk.

  • gulupeti

    senior tag

    válasz Pubszon #108097 üzenetére

    Igazából el tudom fogadni, hogy kisebb tv csomag mellé kisebb net jár. (Bár szerintem ilyen, számunkra is elérhető, olvasható szabály nincs.) Ugyanakkor azt már kevésbé, hogy tudom jól, hogy menne a net gyorsabban is, hiszen gyorsabb volt a szolgáltatás átváltásáig, csak most ugyanannyit kell fizetnem egy jóval gyengébb internetszolgáltatásért. Na, ez igazán dühítő.
    Nyilván lemondani most semmit nem fogok, mobiltelefon vásárlás után még nem kevés kötbért is kellene fizetnem. Szóval lehetne dacolni, csak nem érné meg.

    [ Szerkesztve ]

  • gulupeti

    senior tag

    válasz dchard #108103 üzenetére

    Ezt tettem, erre kaptam ezt a semmi választ.
    Képernyőmentésem volt a HGW, a speedtest előtte/utáni állapotáról. + Kiegészítettem még azzal, hogy ugyanilyen csomagja van unokabátyámnak (erről is ment képernyőmentés), akinek szintén otthoni internet 100 csomagja volt 2 érpárral, egyazon távközlési oszlopról kapjuk a netet, ő is pár hete váltott Net Plusz csomagra, nála megmaradt a 2 vonal és a gyorsabb sebesség (de nála családi HD tv csomag van 2 beltérivel), ugyanezen az áron, de mint láthatjátok nem igazán hatotta meg őket.

    (#108105) woodworm
    "Amennyiben az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozzuk le a kínált sebességnek megfelelő értékben, hanem annál akár magasabb sebesség is elérhető. VDSL technológián, VDSL üzemmódban működő központi egység használatával a letöltési sebesség kínált sebessége, elméleti maximuma 100Mbit/s is lehet."

    És elérhető volt, mert használtam, de mivel kisebb tv csomagra váltottam és lemondtam a vezetékes telefont, egy az egyben kikapcsolták az egyik vonalat. Ráadásul több soron kérdeztem tőlük csomagváltás előtt, hogy de ugye a net sebessége nem fog változni? Nem...
    Már ez hazugság vagy félrevezetés. Műszakilag lehetséges, csak úgy voltak vele, ha nem fizetek annyit, akkor ez nem jár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák