Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Explomic #91337 üzenetére

    Köszi!

    Többen is rontották már el így a PPPoE adatokat, optika esetén, és senki nem panaszkodott még hasonlóra, de, akkor a törlés a tuti, köszi még egyszer. :R

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • spiritex

    veterán

    válasz Explomic #91557 üzenetére

    Ez már megváltozott max. 2-re!

    TV GO - GYIK
    "Egy felhasználóhoz egyidejűleg két különböző eszköz regisztrálható a felsoroltak közül: számítógép, mobiltelefon, táblagép. Ez azt jelenti, hogy például egy számítógépen és mellette egy mobileszközön (okostelefon vagy táblagép; iOS vagy legalább 3.0-ás Android), vagy akár egyszerre két mobileszközön lehet filmeket nézni. "

    [ Szerkesztve ]

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • Misi1980

    senior tag

    válasz Explomic #91557 üzenetére

    Nem ismerem ezt a szolgáltatást.Elsőre jól hangzik utánna fogok nézni.Köszi a segítséget!

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Explomic #92122 üzenetére

    Nem, hinném hogy konkrét példára lenne szükségük, mivel tökéletesen tisztában vannak a kihelyezett eszközök korlátaival. Nem hinném hogy itt a fórumon bárki segítségére szükségük lenne. Így teljesen felesleges lenne típusokról, és annak korlátait leírni, de azért csak pár apróság csak neked. :D

    Korlátozott tűzfalszabály létre hozása, beállítása ami napjainkban már idejét múlt. Sok esetben nem működik megfelelően, pl webfilter. Így csak dísznek van, érdembeli funkciója gyakorlatilag nincs.
    Csak korlátozott (admin) belépési lehetőség. Aminek 3play a felhasználó neve (Publikus), azt megváltoztatni nem lehet. Tehát mindenhol 3Play Nincs lehetőség operator felhasználó létrehozására, aminek csak olvasás joga van. Ritkán frissített FW, és arról nincs értesítés az előfizetők felé. lásd pl KRACK Fw frissítés. Ha volt egyáltalán ilyen FW frissítés. A hardveres wifi ki, be kapcsolása, sok esetben meghülyül. Nincs benne csak 2,4Ghz wifi. Nincs értesítő funkció a felhasználó felé, semmiről. pl egy eszköz csatlakozott a wifi, Lan hálózatra. Ha benne hagyod a pppoe kapcsolatot, akkor is lehet adat forgalom az internet felé, amikor arra semmilyen eszköz nincs csatlakoztatva. Ami lehet akár valamilyen flood is. Mac address hamisítás kivitelezhető rajtuk. Hiába a filter. Legyen az wifi, vagy vezeték. stb... De ezekről ők tökéletesen tisztában vannak, akárcsak a többi szolgáltató.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Explomic #92127 üzenetére

    Miért kell neked csak olvasási joggal rendelkező felhasználó?
    Biztonsági szempontból jobb megoldás, amikor csak valaki rá akar nézni, de modosítani nem.
    Attól, mert valami ritkán frissített, az miért jelenti egyből azt, hogy tele van biztonsági résekkel?
    Ezt ugye nem gondoltad komolyan.
    Az 5GHz-es WiFi hiányának mi köze van a biztonsághoz?
    A biztonsághoz semmi, de mint opcó hiányzik belőle. Ha az adott környezetben túl sok 2,4Ghz frekvencián futó ap van, akkor akár inteferencia keletkezhet, Így az ara alkalmas eszközök, át tudnak állni a 5Ghz frekvenciára. De ha nincs ilyen opció esélye nincs.
    Milyen értesítéseket hiányolsz, pl. küldjön SMS-t? Nem sms-re gondoltam, de akár, ha ez technikailag megoldható. De én konkrétan email értesítőkre gondoltam.
    Miért jelent biztonsági részt a folyamatos PPPoE kapcsolat? A PPPoE önmagában semmit, értsd úgy folyamatos internet kapcsolat. Az internet tele van különböző rossz indulatú programokkal, amik gyakorlatilag folyamatosan keresik a gyengén beállított eszközöket. A 3play felhasználó nevet mindenki ismeri, hiszen fel is van tüntetve a kihelyezett eszközön.
    MAC address hamisítást fejtsd már ki légyszi, hadd próbáljam ki én is.
    Konkrétan mire vagy kíváncsi? Amit én tapasztaltam, a Telekomos szervizes kollégával, aki saját eszközén wireshark-al figyelte a hálózatot. Miközben a szeme előtt jelent meg a duplicate geatway cím. Multicast cím olyan IP-ről, amin elméletileg nincs semmi, és még a set-top-box se volt bekapcsolva. Wifi hálózat nem volt rajta bekapcsolva. A tanú és erre vonatkozó információk a Telekom szervizesnél van, volt. Ezeket a fájlokat, a Telekom szervizes magával vitte. Elég ennyi konkrétum? Wifi hálózaton szintén be hamisítható a csatlakozott eszközök macaddress címe. Szintén egy wireshark-al könnyedén kinyerhető információ.

    [ Módosította: radi8tor ]

  • neo-geo

    aktív tag

    válasz Explomic #93019 üzenetére

    Olyan 3 hete lehetett. Igen tudom, hogy a múlt héten kapott frissítést, mivel olvasom a topikot
    mert az elején gondom volt a WI-FI részével, de azt a saját router megoldotta. Így van, kimenő hívást sem
    tudtam indítani, mivel nem volt vonal.

    spici Nem húztam ki a konnektorból, csak a hátulján levő ki-be kapcsoló gombbal indítottam újra.

    PSN-ID:Putyesz-HUN

Új hozzászólás Aktív témák