Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz kchris78 #83750 üzenetére

    Nem vagyok jogász, de én úgy értem, hogy az is az egyik része a módosításnak, aminek visszamenőleges hatása van, minden már életben lévő hűségszerződésre.

    A törvényt június 26.-án hirdették ki - ha jól tudom - így kb. október 26.-án lép hatályba.

    Amit tartalmaz az én értelmezésem szerint:

    - A hűségidő maximum 12 hónap lehet, kivéve ha olyan készülékvásárlás történik részletre, ami szükséges a szolgáltatás igénybevételéhez...pl. mobiltelefon (de talán a TV is belefér ebbe).
    - Ha a fenti miatt mégis 24 hónap a hűségidő, akkor sem lehet a havidíja alacsonyabb mint a 12 hónapos hűségidő esetén.
    - Ha lejár a hűség, nem változhat semmi ami az előfizetőre káros lehet...pl. nem nőhet a havidíj (visszamenőleg érvényes)
    - Ha lejár a hűség, akkor bármikor fel lehet mondani a szerződést következmények nélkül
    - A hűség utolsó 3 hónapja alatt a szolgáltatónak 3x kell tájékoztatnia az előfizetőt, hogy mikor jár le a szerződése és mik a következmények, lehetőségek.
    - Ha lejár a hűség, akkor függetleníteni kell az előfizetéssel megvásárolt készüléket ingyen (visszamenőleg érvényes)
    - TV előfizetés esetén ha bekerül abba bármi ami káros az előfizetőre (pl. kikerül egy csatorna, vagy nő az ár, akkor 45 napon belül lemondható a hűség alatt lévő szerződés (visszamenőleg érvényes)

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák