Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz btz #56703 üzenetére

    Az időtálló nem biztos, hogy a legjobb kifejezés, inkább úgy mondanám, hogy több tartalék, több lehetőség van még benne, sokkal nagyobb sebességek érhetők el ED3 rendszeren mint VDSL-en, nem is beszélve az ED3.1 szabványról. Azt nem tudom, hogy mitől lenne jobb a 60-as koax net mint a 90-es xDSL, ha csak abban nem, hogy olcsóbb... És persze a DSL-nél ott lehet még hátrányként a néhol ~30 éves réz hálózat, ami elég labilis működést okozhat, ezzel szemben a ktv hálózatok újabbak azért. Persze ez is helyfüggő, mert nyilván van ahol meg felújított telefonhálózat van, és régi koax rendszer.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz btz #56703 üzenetére

    VDSL2-nél ott van például, hogy az IPTV (mert akkor nyilván a tv szolgáltatás is ugyanattól a szolgáltatótól, ami Telekom esetében ahol xDSL is van ott is IPTV), a sávszélességből vesz el. Az esetünkben mint azt korábban is írtam, itthon 3 db STB-re lenne igény, 3db FHD Stream esetében kb a 90 Mbps-os net ott van mint a 60-as mostani netem. ED3-on most is van DKTV szolgáltatásom, és természetesen az Internet Sebességemből nem is vesz le, hiszen fizikailag is el van különítve:

    TRIS-210E Multimédiás aljzat választja külön a két dolgot

    Aztán ahol én lakom, sokkal újabb az Invitel kábelhálózata mint a rézdrót a földben. Továbbá felmerült az is, hogy nem mindenhol lesz ám optikára kötve az xDSL, hanem kihelyeznek még egy DLSAM központot és kész. Ott pedig megint számít a távolság, a 90 Mbpsot csak azok kapják meg akik tényleg közel vannak:

    Ahogyan Intruder2k5 "Az időtálló nem biztos, hogy a legjobb kifejezés, inkább úgy mondanám, hogy több tartalék, több lehetőség van még benne, sokkal nagyobb sebességek érhetők el ED3 rendszeren mint VDSL-en, nem is beszélve az ED3.1 szabványról."

    Ha megnézed mennyi az elméleti maximum VDSL2-n és DOCSIS rendszeren, pláne 3.1-en, láthatod, hogy utóbbi lényegesen előnyösebb. Aztán, hogy miért is nem érdekelne még a 90-es? Mert van a külföldi példa ahol xDSL-en engedik ami a csövön kifér. Azaz ha ott 90-et kapsz, az a maximum. Itthon viszont megszabják, hogy van 10-es 20-as 30-as, és majd lesz talán 50-es, 60-as 90-es. Akármelyik fog érvényesülni a kettő közül, az lesz a maximum, azaz onnan nincs tovább. Előbbi esetben azért nincs, mert a technológia határait elérted azzal, hogy nem 50 méterre laksz a központtól, utóbbi esetben, mert maradnak a fix értékeknél, és ha még a központ a kapud elé van lehelyezve, akkor is maximum nézheted, hogy dehát a vonal az bírná:

    Ezek után sokadlagos szempont, de azért sem váltanék vissza, mert bár nem szedtem fel egy mm telefonkábelt sem (minden ugyanúgy van a kábelcsatornákban mint volt) az Invitelnél 2 év hűséget vállaltam, és nem is lenne már kire átruházni.

    Aztán a felfelé irányom is 5x sebességgel megy mint VDSL2-nél ment. Bár ez utóbbi csak akkor lenne lényeg, ha HD-ben beszélnék webbkamerán az ismerősökkel. Az is elég valószínű, ha a T emel xDSL-nél plafonig, akkor a helyi ED3-as szolgáltató is megteszi (amennyiben van kapacitás tartalék), és rákontráz.

Új hozzászólás Aktív témák