Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz petne #1625 üzenetére

    sajnos mivel nem tudok még modemmel sem probálkozni, mert a szerelő elvitte a régit, még rá sem tudom kötni h direktbe megmérjem csak a vonali sebességet.
    Az h a szerelőnek több volt, nekem nem bizonyító erejű, mert többször jeleztem azon furcsa jelenséget h a t-home testserver 1-2 mbit körüli értéket mér, a speedtest ugyanakkor 6500 körülit, a letöltés meg 800 kbps volt, szóval valami anomália lehet a rendszerben. Magyarul a T server összevissza mér nálam. A szerelő meg ezen mérte, és ennyi.
    Nomeg ugye az, hogy letudta a dolgot 2-3 telefonálással, 1-2 méréssel, és az stb felszerelése is abból állt h lefikázta a tvm h nem megy rajta hdmin, egyből rnyomta rá a scartot, közben meg röhögve megy róla hdmiről csak 1 percnyi türelem kellett volna hozzá. És persze az, h váltig állította, hogy egy 54 mbps adapter nem fogja a 8mbitet kihozni a vonalból....pedig tudja, sőt 8nál jóval többet is, ezt a műszakisok is megerősítették, amikor bejelentettem a hibát.
    Ha régen ment a net rendesen, és mindent a szerelő állított be, akkor miért nem jó ha eddig az volt ? Kábelesen, wifin keresztül egyaránt ennyit mér

    De az a gyanúm, hogy próbálkozhatok én direktbe méréssel is, a probléma a router körül lehet. A vonali sebesség amit minden tesztserver lead, 1750/100, a t-comos server vonali sebességre is csak 128 kbpst jelzett.
    Nekem ez annak tűnik, hogy a vonalat ugyan felhúzták 8 mbitre, amit a routerig tökéletesen lát is a rendszer, és a felügyeleti rendszerek is, csak elfelejtették hogy az internetnek is annyinak kéne lennie, mert én arra kértem. Lehet, hogy az ő renszerükben ez is be van állítva, de lehet hogy a routerben nincs.
    Van ugye a csomag, amiben 2mbit korlátlan net, iptv + telefon van. Na az 1750/100 nekem nagyon a 2 mbites csomagnak tűnik adatvesztéssel kalkulálva, szóval szerintem a routerre kéne valami másik profilt ráhúzni hogy a 8 mega netet a gép felé is adja ki, ne csak a kettőt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák