Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maddionmax

    aktív tag

    válasz Livius #118750 üzenetére

    Nem cég vagyok, hanem magánember. Nem üzleti céllal üzemeltetem, hanem fejlődési célzattal és nincs rendszergazdám. Google a barátom és magad uram, ha szolgád nincsen. 😁

    De mielőtt előkerül elé megyek az "ezer eszköznek" is. Azaz sok generációs házban telefonok, laptopok, tévék.

    [ Szerkesztve ]

  • sziszi-fuszi

    senior tag

    válasz Livius #118750 üzenetére

    Mondom én, hogy még az élő fába is... Szerinted hány családnál van ma Magyarországon NAS? Szerintem meglepődnél, hogy milyen sok helyen! Ugye tudod, hogy az is "szerver", meg a számtalan Rassberry Pi is lehet egyfajta "szerver". Pl. biztonsági rendszer, fűtés és hűtésvezérlés, sütő, mikró, tévé s már számtalan más dolog vezérlése távolról, a biztonsági rendszerekről nem is beszélek. Ugye a biztonsági kamerák távoli eléréséhez is szükséges videónak is kell sávszél. És tudnék még számtalan, teljes mértékben lakossági felhasználásra példát hozni. Szerinted akkor ez a fajta felhasználás "üzleti"? A te véleményed szerint, ha valakinek van egy családi vállalkozása, akkor annak feltétlenül bérelt vonali szolgáltatás kell, a maga 99,99 %-os hozzáférhetőségével, az azonnali hibajavítással, vagy backup vonal biztosításával együtt? Megsúgom, tévedsz! Nincs rá szükség. Egy átlagos vállalkozásnak simán megfelel az otthoni-nak nevezett szolgáltatás. Annak minden bajával, nyűgjével együtt. Sőt - tapasztalatból mondom - a legtöbb kisvállalkozás, minimális csomagokra fizet elő, ami a vállalkozást illeti, és otthoni környezetében van nagyobb előfizetése. S nem az árkülönbség miatt! Mert az jelen esetben (Sima, nem bérelt vonali szolgáltatás esetében!) elhanyagolható, annak ellenére, hogy kb. 2x árat kérnek el érte. Egyszerűen ott ennyi is elég.

    Szerény véleményem szerint te soha nem találkoztál üzleti felhasználással. Csak vagdalkozol a szavakkal. Pedig egyszerűbb lenne utánaolvasni a dolognak. Ha szükséges küldök irodalmat. :)

    [ Szerkesztve ]

    Mi alá kell írás?

Új hozzászólás Aktív témák