Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • AttiMM

    csendes tag

    Sziasztok, új IPTV-felhasználóként előre is bocs a kezdő kérdésekért.
    1. Cisco ISB 6030 STB-hez adott távirányító funkcióiról van valami részletes leírás?
    Amúgy döbbenetesen rossz ergonómiailag, sötétben szinte csak a hangerőt és a csatornaléptetést lehet kezelni...
    2. Éppen a képarány, képméret a problémám. HDMI kábellel kötöm össze az LG HD tévével, amin a Just Scan módot állítok be (ez lényegében változtatás nélkül jeleníti meg a forrásjelet), az STB-n pedig 1080i beállítás van. Ez a legtöbb esetben arányos és teljes képernyős képet ad, a menük is hibátlanok. Azonban sokszor (egyes csatornáknál gyakrabban) tapasztalom azt, hogy a műsor csak a képernyő középső részét foglalja el, oldalt és alul-felül is fekete keret van. Ugyanakkor a csatornalogó felül kilóg a fekete területre, vagy ha van korhatárjelzés alul, az az alsó fekete kereten van. Sokszor a reklámok, előzetesek viszont kimennek teljes képernyőre. Ilyen pl. a Discovery, de a Film+, FilmBox és még jó sok. A tapasztaltak alapján azt gondolom, hogy a csatorna adja így a képet (hiszen a reklámok tudnak teljes képernyősek lenni), de ettől még idegesítő és érthetetlen, hogy miért??? És főleg, hogy mi a megoldás erre?
    Az Opciókban lévő Képaránynál ha nagyítást választok, akkor túlnyomórészt lefelé viszi a nagyított képet, tehát már a Nagyítás1-nél szinte érinti a kép a képernyő alját, míg még Nagyítás3-nál sem éri el a kép a tetejét és a két oldalsó szélét, miközben alul már jelentősen levág a képből.

    Bocs a sok szövegért, de idegesít, hogy van egy nagyképernyős full HD-s tévékészülék, azon egy full digitális tévészolgáltatás, és mégis csak a képernyő közepén kb. 60%-os méretben látom a filmet.

    Előre is köszi a segítséget!

  • AttiMM

    csendes tag

    válasz MY2K #4475 üzenetére

    Igen, kérem pdf-ben (szerelő nem adott... :( ), előre is köszönöm.

    Köszönöm a segítőkész válaszokat többetek részéről! Azonban a leírt módszereket többnyire kipróbáltam, ahogy írtam is. Kérlek, próbáljátok ki, pl. a Discovery-nél: maga a film nem tölti ki a képernyőt, hanem csak a középső 60-70%-ot. A logó viszont szinte teljes egészében a film fölött van a fekete sávon. A reklámok viszont sokszor kitöltik a képernyőt. Ez van alapbeállítással. Ha használom a 9-es alatti képméret-változtatást, akkor a nagyítással tudom nagyítani a filmet, de a felső fekete sáv nagyjából megmarad, a film alja pedig kezd eltűnni lefelé.
    Ha Ti ezt nem tapasztaljátok, akkor a mi készülékünkben van a hiba. Ezért kérnék szépen visszajelzést, hogy mit tapasztaltatok!

  • AttiMM

    csendes tag

    válasz #78121280 #4476 üzenetére

    milyenkor? Most csak úgy megnyomtam, jobb alul forgó karika, majd Betöltési hiba, alatta Részletek-gomb, mellette Code: 0, Failed to load resource.
    Mire lenne való ez?

  • AttiMM

    csendes tag

    válasz csemberlen #4482 üzenetére

    Ismét nagyon köszönöm az ötleteket, segíteni akarást - ritka jó társaság van itt, úgy látom...!
    Sajnos, nincs áttörés az ügyben. A TV 16:9-en áll (az általam említett Just Scan erre áll, hiszen a stb 1080i-je ezt adja).
    Arra kezdek rájönni, hogy azok a csatornák, ahol a leírt jelenséget tapasztalom (Film+, Discovery, NatGeo, Viasat6, stb.) NEM 16:9-ben ad, hanem 4:3-ban. Ez a reklámokon látszik, ott pontosan ez az arány látható: két oldalon fekete sávval. A filmjeik viszont többnyire 16:9-esek, amit úgy oldanak meg, hogy már nem csak két oldalon, hanem alul-felül is levágnak, tehát ott is fekete csík van (de pl. a Discovery logó már nagyrészt a feketén van).

    Érthetetlen, hogy ezek a csatornák miért 4:3-ban adnak, annak ellenére, hogy a filmjeik szerintem mind 16:9-esek. Kíváncsi lennék, hogy adnak ezek más szolgáltatónál? Nem tudja valaki megnézni?

    Ettől még ott a kérdés, hogy lehet megoldani, hogy teljes képernyőn lássam? Hát erre nem jutottam megoldásra. A stb nagyítás funkciója nem tökéletes: egyrészt ahogy mondtam, túlnyomórészt lefelé nagyít, tehát már a Nagyítás1-nél is eléri alul az alját, Nagyítás3-nál pedig már erősen levág aul, de még mindig ott a fekete csík a tetején (benne a Discovery logó egy részével!), és hát nem tudja teljesen széthúzni a két oldalon sem, ott is marad fekete csík. De mondjátok, hogy ezt Ti nem tapasztaljátok.
    Ha a TV-n próbálok zoom-olni, az sem OK: az LG-nél két lépcsős, de már túl sokat nagyít, így lemarad a film széle.

    (A Nyújtott arány szerintem használhatatlan: igaz, szétviszi két oldalt, viszont erősen torzít is: a kör nem kör, hanem ellipszis).

    Szerintem végiggondoltuk a lehetőségeket. Szerintem az alapvető probléma az, hogy még mindig vannak csatornák, melyek 4:3-ban sugároznak, és azon próbálnak meg szélesvásznú filmeket adni: ez nagyon lebutítja a rendszert.
    Szerintetek?

  • AttiMM

    csendes tag

    válasz blg #4498 üzenetére

    Számomra nagyon meglepő azt látni, hogy az emberek egy jelentős része nem látja torznak a valójában torz képet. Amióta egyre jobban terjednek a szélesvásznú tévék, és azon néznek 4:3-as adásokat szétnyújtva, annyira megszokták a "szélesfejű, széthízott" embereket és az ovális kerekű autókat, hogy észre sem veszik, hogy valami furcsa lenne. Engem meg baromira zavar, és ha ilyenkor átállítom arányosra, akkor ezek az emberek kényelmetlenül érzik magukat, és inkább visszaállítják, mert milyen dolog az már, hogy van egy szélesvásznú tévéjük, de a két szélén fekete csíkot lássanak...??? (pl. nálunk a családban rendszeresen megy a "harc" ezen... :) )
    Amúgy valóban nem tudták ezt a problémát megoldani a gyártók és műsorszolgáltatók, és ez tök gáz szerintem. A legdurvább jelenség az, amit felvetettem lejjebb, hogy 16:9-es tévé/stb kombón bizonyos csatornák 4:3-ban adnak (=bal-jobb oldalon fekete csík), de ezen belül 16:9-es filmet adnak, vagyis levágják még a tetejét-alját is (=alul-felül is fekete csík).
    Na, ezen akadtam ki, hogy hiába a szuper modern technika (nesze neked 106 centis képátló, meg 1080p), ha ilyenkor a filmet csak 60-70 centis képátlóban látod. Ez szerintem szégyen-gyalázat a műsorszolgáltatók részéről.
    Persze, jöhetnek a manuális nagyítgatások, zoomolások (egyes készülékek próbálják ezt automatikusan tenni több-kevesebb sikerrel), de az már semmiképpen nem felhasználóbarát.
    (Ráadásul úgy vettem észre, hogy a stb-nál alkalmazott nagyítás megmarad akkor is, amikor egy másik (esetleg 16:9-es) csatornára váltok, még jó, ha tök véletlenül a film közepén észreveszem, hogy le vannak vágva a film szélei... :F )

Aktív témák