Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m130

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Lehet nem a legjobb helyre írom, de talán kezdésnek nem rossz.

    Létezik olyan kütyü, amivel mondjuk egy fázisváltást, vagy egy relé átkapcsolása okozta nagyon rövid ideig tartó áramkimaradást lehet egyensúlyozni?

    Tehát ha pl. éjszakai áramról kapcsolok nappalira egy számítógépet(konkrétabban egy 6vga-t futtató rig-et), és azt szeretném hogy a táp ebből semmit ne "érezzen" ne legyen áramingadozás meg kimaradás meg semmi, arra van olcsóbb megoldás egy on-line szünetmentesnél?

    Annyira nem vagyok otthon a témában de én valami kondenzátoros dologra gondolnék. Helyesen?

    Előre is köszi

    [ Szerkesztve ]

  • m130

    csendes újonc

    válasz cinemazealot #13917 üzenetére

    Köszönöm a felhomályosítást.

    Még most olvasok utánna, hogy elvileg csak fixen bekötött fogyasztó lehet éjszakai ágon, az a korrekt és tiszta.

    Én is pontosan így értesültem, hogy azok a relék elég gyorsak, tehát a tápom kondenzátorai áttudnak hidalni ekkora időtartamot. De én úgy vagyok vele, hogy oké ez működik, de nem napi többszöri kisütésre van tervezve a táp kondenzátora se(legalábbis szerintem, aztán lehet ezek folyamat kisülnek részben az áramingadozás miatt ezt nemtudom). Mert ugye éjszakait ki-be kapcsolgatják. Na most nemtudom hogy ez mennyire befolyásolná a tápom élettartamát. És ezen a gondon csak az on-line ups segítene.

    Ugyebár a legjobb az egy on-line UPS lenne, nade újonnan az horror. használtan meg nincs ekkora a piacon (min 600Watt). Haszáltban gondolkédnék kizárólag, ugyanis nekem nemkell perceket bírjon az akksi, elég lenne 1 sec is.

    Én úgy gondolom egy offline/line-interaktív ups erre a feladatra nem megfelelő az online meg galambra ágyuval az ára és beszerezhetősége miatt.

    Most kiszámoltam kb 3 ezer forintot spórolnék az éjszakaiáramos történettel. Elengedősnek hangzik :D

  • m130

    csendes újonc

    válasz Cs1csó #13920 üzenetére

    Az most miért baj ha engem a "kb. teljesen szabálytalan" lehetőségek és a "Gyakorlatilag KIZÁRÓLAG"-os eszközök érdekelnek. Természetesen nem akarok és nem is fogok jogszabályba ütköző dolgot tenni azaz nem fogok áramot lopni.

    Én nem szeretném a fürdési szokásaimat az eon energiagazdálkodásához igazítani.

    (Nyilván ezt te tudod, ezt csak magamnak írom le :D):Ez az egész azért van, mert az erőműveket nem tudják leállítani, szóval ha nincs elegendő fogyasztás bekapcsolják a vezéreltet. Szóval a gazdaságnak az csak jó ha én fogyasztok. Semmilyen kára nem lesz ebből, mert ha nem én fogyasztom el akkor más. Arról nyithatunk külön vitát melyik a hasznosabb.

    A korlátozások meg azért vannak, hogy hülye módjára ne találjon ki senki ilyen olyan gányolásokat spórolás címszó alatt, amivel balesetveszélyes helyzeteket teremthetnek.. De ha van egy korrekten kiépített rendszered, kérdezem én: miért ne?

    Örülök hogy sokan igen, de én nem vagyok egyértelműen tisztában az ebben rejlő lehetőségekről és azt se tudom, hogy erről lehet-e egyezkedni a szolgáltatóval, de miért ne lehetne megpróbálni?

    Nem áramot lopok, informálódom.

    Köszi a hozzászólást.

    [ Szerkesztve ]

  • m130

    csendes újonc

    válasz Cs1csó #13924 üzenetére

    Hát nagykár pedig jobb volna kevesebbet fizetni :DDD

    De már tudom a megoldást: Vízhűtésesre szerelem a riget, és ráfogom hogy villanybojler. (Ez csak vicc volt)

    Szépnapot!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés