Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz LiteCross91 #13042 üzenetére

    A TV-vel a és a modem, router, switch 4-éssel elbír. DE a nyomtató, ha megy a tévé akkor sok lesz. NEM tudom mennyit fogyaszt a nyomtató - a hátulján alján rajta kell lennie de lehet megkajál 200W-ot vagy többet úgyhogy ez magában is elég karcsú lenne neki. Azaz nyomtatás közben ennek UPS-nek maximális terhelhetősége határán lenne a fogyasztás.

    Sok eszközt rá lehet dugni szünetmentesre, elosztó után is és a legfontosabb feladatának mind eleget tud tenni: a pillanatnyi áramszüneteket áthidalja.
    Sokszor abból van a gond az agyalás hogy túl sokat várnak el egy UPS-től: órákig tartsa az eszközt stb.

    Ha valaki SOKÁIG akar áramszünet esetén tartani eszközöket arra a megoldás egy inverter rákötve pár jó nagy akku és egy aggregátor, üzemanyaggal amivel akár az akkukat is lehet tölteni vagy akár az áramot közvetlenül szolgáltatni.

    Bazsy

    Ez pontosan hogy nézne ki? Nem értem, leírok egy példát: van egy szünetmentesed abba beledugsz egy USB-s adaptert - mondjuk egy USB-s végű telefontöltőt akkor azt tölti akkor is ha az áram elmegy.

    A UPS gyakorlatilag olyan mint ha egy eszközt a fali konnektorba dugnád be csak biztos lehetsz benne, hogy áramszünet esetén sem fog elmenni az áram, mert az akkukról tovább kapod a delejt.

    Ha ilyen alacsony fogyasztás kellene akkor egy 10-15 ezer forint közötti eszközzel is meg tudod oldani. Lehet neked valami ilyesmi kellene: [link] ez még olcsóbb is. Normál UPS-nek konnektoros megoldásként: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz LiteCross91 #13047 üzenetére

    Huh komoly nyomtató - én "referenciaként" egy HP nyomtatót néztem az munka közben 240W-ot írt szép darabnak nézett ki az is. -

    Nyomtató alá - szerintem - nem feltétlen szükséges - maximum valami komolyabb irodában ahol feszt nyomtat mindenki és a memóriában is sok dolog van - otthon az hogy épp nyomtat az ember és közben megy el az áram nem gyakori konstelláció. Persze irodában akkor már egy komoly védelem kiépítése ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkChild

    senior tag

    válasz LiteCross91 #13042 üzenetére

    Lézer nyomtatót tilos kisebb szünetmentesekre dugni (pláne egy 400VA-esre), mert a printer fixáló egysége bekapcsoláskor akkora áramot igényel a felfűtéshez, hogy azonnal túlterheli és lecsapja az UPS-t.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz LiteCross91 #13071 üzenetére

    Elnézve az adatlapodat, kötve hiszem, hogy a konfigod megállna 360 W-nál. Szerintem simán túlterhelted a UPS-t. :)

    Szünetmentest lehet hosszabbítóba is dugni. Csak egyet kellett volna visszaolvasnod, hogy lásd csicso82 kolléga hozzászólását, amiben pont erről írt. De ha picit visszább is mérészkedsz, szinte hetente felbukkan a téma újra és újra. Kéne egy részletesebb összefoglaló...

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz LiteCross91 #13071 üzenetére

    Igazság szerint bármi lehet, de ez a UPS (600VA 330W hasznos teljesítmény) tényleg kevés lehet a profilodban lévő gépnek.
    Nekem is hasonló gépem van annyi különbséggel, hogy egy 25W-al többet fogyasztó GTX970-el és csak 2x4GB RAM-mal, ezt egy 1100VA-es 660W (ez meg egy kicsit túlméretezett) UPS-el ami játék alatt szoftveresen kb. 350W fogyasztást mutat.
    A PC-d tápja mekkora, milyen? Amúgy nyugodtan lehet elosztót UPS elé és mögé is tenni csak FESZVÉDŐS ne legyen utána kötve, max elé.

    A probléma az lehet - ha a UPS-el nincs gond - hogy normál használat mellet - IDLE mód - simán elviszi a gépet akár áramszünet vagy feszültségingadozás esetén de ha ezek a körülmények játék közben állnak elő akkor nem bírja és lekapcsol.
    Két dolgot kellene megtenni:
    Először is le kellene tesztelned a UPS-t minimális gépterhelés mellett, legjobb lenne ha nem a konnektort húznád ki mert az nem egészséges hanem az áramot kapcsold le mondjuk egy kapcsolós elosztóval megoldva vagy esetleg a villanyóránál kapcsold ki az áramot.

    HA viszi a gépet - elosztó esetén az áramot vissza is kapcsolhatód - akkor valószínű hogy a játék közbeni terhelés lehet sok neki.
    Megpróbálhatnád azt is, amennyiben a monitorod is a UPS-re van kötve hogy lehúzod róla és közvetlenül a hálózatba dugod - a monitorod fogyasztása 23 W - lehet ezzel a 23W-al csökkentett terhelés elég ahhoz, hogy tovább tudd használni a UPS-t ezzel a géppel.
    Így csinálhatnál egy terheléses tesztet is azaz a monitor ne legyen a UPS-re dugva - játék közben kapcsold le az áramot majd vissza. HA nem fekszik meg a UPS akkor így maradhat.

    JÓ lenne persze rájönni, hogy tényleg nem bírja el a géped - monitorral együtt terhelés alatt - ezért ha van merszed csinálhatsz egy valós szituációs tesztet, játék alatt UPS-re kötött monitorral is kipróbálhatod.

    Bár nem feltétlen szükséges mert tuti hogy kevés ez a 330W tartási képesség.

    A legjobb lenne egy legalább 800VA-es legalább 400W tartásra képes UPS beszerzése.

    Most olvastam, hogy másik monitorod van lehet az még többet is fogyaszt nézd meg a specifikációját. de egy próbát megér.

    Idáig azért nem volt gondod mert - az extrém meleg mellett - mert nem volt még komolyfeszültségingadozás vagy áramszünet pont akkor amikor játszottál. Egy nap 24 órából áll ha napi 1-2-3 órát is játszol még akkor is lehet szerencséd egy áramszünettel ami a másik 21 órában következik be.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz LiteCross91 #13076 üzenetére

    Majd ha mérsz, akkor ne csak a wattos (hatásos) fogyasztást mérd (aminek a 360 W-ba kellene beleférnie), hanem a voltamperest (látszólagost) is (ami meg a 600 VA-be kellene beleférjen). Mindkét határérték fontos.

    Illetve azon is gondolkozz majd el, hogy ha kiveszed a monitort a UPS mögül, akkor egy áramszünet esetén hogyan fogod lekapcsolni a gépet. ;)

  • Cs1csó

    félisten

    válasz LiteCross91 #13076 üzenetére

    Nem szükséges szerintem semmilyen szintetikus teszt, bőven elég ha elindítod azt a játékodat amivel szoktál játszani az a PUBG is megteszi. A jövőre való tekintettel - amint anyagi lehetőségeid engedik - elgondolkodni egy legalább 800VA-es és legalább 400W-os (de inkább nagyobb ) UPS vásárlásán.

    Amennyiben szükséges az USB-s kommunikáció (szoftveres leállítás tartós áramszünet esetén ha nem vagy a gépnél) akkor olyat amint van USB port.
    Pl.: Eaton 5E 850i USB DIN 850VA vagy FSP EP 850VA

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák