Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thome

    addikt

    válasz Thome #7845 üzenetére

    Ja igen, hogy elkerüljük a félreértést, sok esetben van az hogy használják mellettem az Xboxot miközben én gépen játszok, ezért is kellene ha a kettőt együtt bírná.

    Ahogy néztem kb 190W-ot eszik a gép (Athlon II X2 260, HD4850), az Xbox Slim pedig 90W-ot játék közben, de mérjünk egy picit fölé, szóval tényleg elégnek kellene lennie.

    Vagy rosszul közelítem meg a dolgot és nem a valódi fogyasztást hanem magát azt kell megnéznem hogy a tápegységek hány wattot adnak le maximálisan?

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Thome #7845 üzenetére

    "...táp és UPS csere is lenne, ezeknek viszont ki kellene jönni 14-15 ezer forintból..."

    Felejtsd el! :N

    "...sok esetben van az hogy használják mellettem az Xboxot miközben én gépen játszok, ezért is kellene ha a kettőt együtt bírná."

    Ebben az esetben még inkább! ;)

    Egy átlagos, de jobb minőségű táp (mondjuk egy FSP Raider 550) önmagában annyiba kerül, tehát jobban a zsebedbe kell nyúlnod: én olyan 35-40k Ft-ra tippelem a végét. A PC-s tápegység az, amin nem szabad spórolni: jó esetben megvédi a gépet a konnektorból érkező feszültséglökésektől. Egy jó táp ha önmaga meg is hal a mögötte lévő cuccokat attól még megvédi.

    A valódi fogyasztást kell nézni, de mindig túl kell méretezni a tápegységeket: én mindig úgy számolok, hogy csúcsra járatva se legyen több, mint a táp terhelhetőségének a 75%-a. Semmilyen elektromos eszköz sem szereti, ha csúcsra van járatva, akkor sokkal hamarabb romlik el.

    A saját gépemben FSP Epsilon 700 táp van és most egy EP1500 (de van egy EP1000 is: mindkettő kváziszinuszos)-ról megy. Édesanyáméban egy ilyen Raider 550 van és EP1000 van alatta. Tehát ilyet vehetsz nyugodtan. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák