Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sünpávakutya

    csendes tag

    válasz szeva000 #4863 üzenetére

    > ezeknek semmi értelme.

    Mármint miknek? :F :F :F
    Mondjuk én még egy szót se szóljak, mert nekem is sikerült egy befejezetlen, csonka mondatot ("Az inverteres megoldás mellett legfeljebb") benne hagyni a hsz-omban... :B

    Azóta agyaltam már a problémán egy csomót, de olyan komplikált a feladat, hogy tényleg nem az UPS lesz a jó megoldás. Bár a kazánban lévő olajszivattyú fogyasztása is minimális, de annak nem kell szünetmentes, hiszen ha elmegy a villany, nem jó, ha még fél óráig együtt megy a kazán meg a szivattyú, aztán egyszerre állnak le... Akkor csak adtam a pofonnak egy sz...rt. ;] Elvileg fél másodperc körüli áramszünetnél a kazán már leáll és nem indul újra (de én ebben nem bízom meg 100 %-osan). Mondjuk már egy egyperces néma áramszünetnél megvan a víz "felrottyanásának" veszélye, de a kazán már biztos nem indul el. A megbízható az, ha egy öntartó bekötésű mágneskapcsoló elejt a delej megszűnésekor (visszatérésekor nem húz automatikusan!), ráteszi az akkut az inverterre, a szivattyút a hálózatról átteszi az inverter kimenetére és leválasztja a hálózatról a kazánt. Van egy időrelé is, ami 20 perc elteltével leveszi az akkut az inverterről (ott is van egy öntartó, 12 V-os relé) és ekkor a szivattyú is leáll. Eddigre már bőven lehűlt a kazán. Így akár 1 másodperces, akár 5 órás az áramszünet, a kazán leáll és a szivattyú megy 20 percet akkuról, tehát nyugodtan őrizetlenül hagyható a rendszer. Ha van a közelben ember és látja, hogy 3 perc múlva visszajött az áram, akkor a BE gombbal újra öntartásba hozza a mágneskapcsolót és ekkor a kazán is áram alá kerül és szivattyú is visszakapcsolódik a hálózatra (a kazán külön kézzel bekapcsolandó), az időrelé inaktív lesz. Már meg is komponáltam kapcsolási rajz szintjén és többször végigellenőriztem, elvileg "bolondbiztos"...

Új hozzászólás Aktív témák