Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz PROTRON #22465 üzenetére

    Nem tudom, hogy mennyire okos ez a cucc. :DDD Nekem a regisztrált szerelő AC típust rakott be, amikor kerestem ezt a random leoldós hibát akkor vettem A osztályút, mert úgy olvastam , hogy jobb, meg mindenki mondta, hogy tuti bef*sott a FI relé és csak szimplán hibásan működik. Aztán az A osztályúval is ezt csinálta, akkor már sejtettem, h más a hiba viszont találtam véletlen fb marketplace-n ilyen Acti9-es SI osztályút 11k/db áron bontatnaul. :DDD Valami maradék volt építkezésről talán, de tényleg novi csentók voltak én bontottam ki őket. Szóval most 3db ilyen van a házban 1db a fő táblánál, mert azt is kicseréltem 1db itt az ups utáni hálózaton, meg egy a kültéri világítás kinti elosztótáblájában. Persze nem ideális abból a szempontból, hogy egymás után vannak, szóval ha kültéren csinálok valamit akkor sorban leold mindhárom, most, hogy a világítás kör is az ups mögé került a héten. Ennek ellenére amikor még nem volt mögötte ups a nyár végén takarítottam a 2,5 méteres lámpaoszlopokat és teljesen abban a hitben voltam, hogy lenyomtam a fi relét mielőtt elkezdtem és áramatalanítottam a hálózatot és kivételesen a szokásomtól eltérőn nem ellenőriztem vissza magam. Mivel okosizzók így természetesen nem világított semmi. Fogtam takarítgattam aztán bele esett az egyik E27 foglalatba egy bogár amiért belenyúltam, hogy kipiszkáljam. Volt meglepetés... :DDD 2db volt a rendszerben egyik sem oldott le. Mondjuk nem tudom mennyi ment át rajtam lehet a 30mA -t nem érte el. Nem fájt meg nem zsibbadtam csak egy enyhe rázást éreztem elvettem a kezem és kész, lemásztam a létráról és lenyomtam a kört. 25W-os E27 foglalat egyébként. a lámpa alsó szegmensében van megkötve, sztem van vagy 0,5-ös vezeték ami felmegy a 3db izzóhoz az aljából. Én meg végig ástam az udvaron a 3x1,5-es tömör erőátviteli rézkábelt lépésálló gégecsőben. :(((

    [ Szerkesztve ]

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Új hozzászólás Aktív témák