Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz liptonn #18728 üzenetére

    Ez a fogyasztásmérő teljesen jó, nekem is ilyen van. Iszonyat sokat költöttél már ezekre a cuccokra ezért is ajánlottam, hogy ezek mellett ez már nem tétel. (volt ennek az ára 5k alatt is)
    A sorrend: fali konnektor --> feszvédős elosztó --> UPS --> sima elosztó, vagy átalakító --> védendő eszközök.
    Elöször teszteld, előfordulhat, hogy a feszvédő és a UPS nem fogják kedvelni egymást (a probléma inkább kvázi szinuszos Line-Interaktív vagy Offline UPS-nél fordulhat elő főleg akkor ha a UPS után kötik a feszvédőt.
    Bár ezt a sorrendet sosem értettem, hiszen ha a fali konnektoron keresztül jön valami kellemetlen akkor az a jó, ha egy minél "olcsóbb" eszköz találkozik ezzel és esetleg csak az meg tönkre és egy feszvédős elosztó olcsóbb mint egy UPS vagy a védendő eszközök.

    Egyre fontosabb ez a téma ahogy az időjárás egyre kiszámíthatatlanabb és szélsőségesebb. Emlékszem 2019 nyara volt a legrosszabb, amikor kb. júliusban minden délután jött egy vihar esővel, áramkimaradással, villámlással, mint valami monszun zónában, amikor rendszeresen jön az eső. Na akkor sokan érdeklődtek.
    Szerencsére van pár szakbolt ami nem csak annyiból áll, hogy van a webboltban pár UPS hanem értenek is hozzá és ha valaki közvetlenül őket keresi akkor akár komplett megoldásokat is tudnak ajánlani.

    Visszatérve a hálózatodra, ha lesz rá időd, pénzed, energiád érdemes egy JÓ villanyszerelővel (sajnos villanyszerelő és villanyszerelő között is van különbség sok van akinek egy komplett gépészeti kialakítást felvázolsz amiben mondjuk van napkollektor, visszatáplálás, akár aggregátor, UPS stb. és sírva elszalad) átnézetni az egészet. Rosszul méretezett biztosítékok, rossz Fi relé, régi alu kábelek szintén rossz méretezéssel rossz toldások meg a fene tudja még mi és akár az egész hát megsülhet. Sajnos 30-40 éve nem volt még mikro sütő, klíma, több nagyteljesítményűszámítógép, automata mosógép, szárítógép, mosogatógép, több tévé egy lakásban, házimozi rendszer stb.

Új hozzászólás Aktív témák