Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • markussandor

    senior tag

    válasz Victoryus #18440 üzenetére

    A keringető szivattyú miatt kizárólag tiszta szinuszos jöhet szóba. Én megvettem a legolcsóbb SPS 300-as invertert, és akkora akkut kötök rá, ami elég nekem az áthidaláshoz.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Victoryus #18440 üzenetére

    A kapacitást más adatból kell számolni.
    A 600VA, az elméleti maximális leadható teljesítményhez kell, ebből az aktuális egység további paraméterei alapján kapsz az adott típusnál 60%-os kivehető teljesítményt. Ha ennél többet kötsz rá akkor egyszerűen lekapcsol az elektronika túlterhelés elkerülése érdekében akkor is, ha épp hálózatról üzemelne.

    A kapacitást a ténylegesen benne lévő akkumulátor Ah adatából tudnád kiszámolni, de az egybe szerelt egységeknél nem mindig adják ezt meg, pláne nem az olcsó kategóriában.

    Amiket néztél, ott csak tippelni tudunk a tapasztalatok alapján, hogy 850 alatti egységekben 7 max 9 Ah aksi szokott lenne, 850 felett meg lehet találkozni 12Ah-val.

    Ehhez van pl az APC weblapján kalkulátor, hogy épp melyik típus mennyi ideg tudja tartani az adott terhelést elméletileg.
    Általában egy 360W-os egységben lévő aksi a 100 w terhelésedet kb 20-40 percig tudja tartani, márkától, aksi állapottól függően.

    Ezért javasolta a kolléga hogy a keringető szivattyúhoz inkább külön, akksi nélküli, tisztán színuszos intertert kellene venni, amiknek a kivehető teljesítménye már nem 60, hanem 85-95%-os.
    Ehhez külön, házon kívül kötsz rá aksit, ha aksi boltban veszed az invertert meg fogják mondani milyen aksi ajánlott hozzá és hogyan tudod csatlakoztatni, kell-e extra vezetéket venned stb.

    Én legalább 24Ah aksival számolnék, de majd jön tapasztaltabb kolléga aki talán pontosabb ajánlást tud adni a konkrét 4 órás áthidalási időre.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák