Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palinko

    tag

    válasz Cs1csó #14951 üzenetére

    Köszönöm szépen a véleményt!

    Épp az a helyzet hogy a tápom most volt gariztatva és jövő héten visszaér, bár nem az én hibám miatt ment tönkre úgy gondoltam megérdemelne egy UPS--ot mégis csak.

    A szinusz hullámot tudom, oszcilloszkóp stb el tudom képzelni. Bár az kicsit zavaros hogy a táp miért szögletes jellel szimulálja és miért nem natívba. Viszont a PFC nél mi az a reaktív
    áram stb azt nem sikerült fejben összeraknom 1-2 angol nyelvű leírás elolvasása után sem és nem azt szeretném hogy elviseljék egymást hanem tényleg jól működjön a dolog mert nem szeretnék attól tartani, hogy kifárad a táp valamitől újra. Csak ugye nem rég vettem a konfigot és nem tudnék most nagyon drága UPS-be is beruházni.

    A villám ellenállásról is kérdeznék, mert túlfeszültség védettek, de mennyire lehet komolyan venni villám ellen? Így is úgy is kihúzom ha vihar van de azért mégis csak érdekel, hogy milyen a sikerrátájuk ezeknek az eszközöknek.

    Azt elefelejtettem leírni pedig biztosan fontos, hogy van egy hőpumpánk ami ki be kapcsol és bekapcsolásnál képes elég nagy áramot felvenni amit régebbe az egész házban érzékeltem a lámpákon pl, ettől védene az UPS ugyanúgy, de lehet amit kinéztem ebben mégsem a legjobb.
    Ha azt mondod hogy jó lesz, akkor hétfőn már rendelem is de szeretném teljesen letisztázni a Sinus-PFC kérdést. Láttam ajánlottatok olcsóbb sinusosakat, csak az a gáz hogy itt Szerbiában még akkora választék sincs mint nálatok.

Új hozzászólás Aktív témák