Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisninja

    őstag

    válasz Tangerine #128 üzenetére

    Tesék itt a válasz
    Normál működési állapotban a táphálózatból érkező energiát az UPS először egyenirányítja, majd stabilizált váltakozó feszültséggé alakítja. Az egyenirányított feszültség az akkumulátor telep töltésére is szolgál.

    A táphálózat zavarai vagy teljes hiánya esetén az UPS akkumulátoros üzembe kapcsol, és a terhelést a továbbiakban az akkumulátor látja el energiával szintén az inverteren keresztül. Mivel a terhelést az inverter minden körülmények között stabilizált feszültséggel látja el, ezért nevezik az ilyen felépítésű készülékeket ON-LINE működésű berendezéseknek.

    A túlterhelés, vagy a terhelésen fellépő áramlökés ellen egy kerülő (bypass) áramkör védi az UPS-t. Ez az áramkör lép működésbe a szünetmentes áramforrás hibája esetén is, így biztosítva üzemzavar esetén is a terhelés folyamatos de már nem védett energia ellátását.

    A kettős konverziós technológia előnyei:
    - áramszünet esetén az akkumulátor üzemre való átkapcsolási idő nulla, így különösen a legérzékenyebb készülékek táplálására ajánlható
    - stabilizált amplitúdójú és frekvenciájú szinuszos feszültséget produkál
    - egyes modellek párhuzamos, tehát redundáns működésre is képesek
    - egyes modellek fázistényező kompenzálásra is képesek, így a rossz fázistényezőjű terhelések is 0,99 fázistényezővel látszanak a táphálózat felől, így nem kell azok meddő teljesítmény kompenzálásáról gondoskodni.

    A technológia hátrányai:
    - drágább a más technológiát alkalmazó készülékeknél
    - a folyamatos kétszeres konverzió miatt a berendezések hatásfoka csak 90%.



    [Szerkesztve]

    powered by: ®MAJORMÜVEK®

Új hozzászólás Aktív témák