Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz EncinoMan #12498 üzenetére

    Üdv, először is ez a konfig nem fogyaszt sokat, terhelés alatt szerintem 300W-ot sem, a bővítésen MIT értesz?
    Többet fogyasztó vidikari és/vagy processzor(vagy valami egyéb komponens ami miatt kell a 650W)? Számolgattam és ha csak nem 1080-ast vagy 1080Ti-t akarsz akkor válassz (ha jól értettem még nem vetted meg) hasonló minőségű de kisebb tápot pl. 500-550W körülit.

    A 650W-os táp helyett pl. inkább ezt Seasonic FOCUS Plus 550W Gold
    Ha nem hiszen nekem akkor itt a PH-n a Melyik tápegységet vegyem? topikban. A táp érdekében is jobb ha nem csak max 40%-on pörögne 70% jobb lenne (maximális terhelésről beszélek.

    A második probléma hogy online UPS-ről beszélsz de amit linkeltél az line-iteraktív. A kettő között jelentős különbségek vannak. Az egyik legfontosabb, hogy az online UPS folyamatosan üzemel ehhez hűtés kell amit a ventilátorok biztosítanak tehát van egy alapzaja emiatt otthoni szoba használatra nem ajánlott. A tiszta szinuszos megoldás az jó ötlet el lehet kerülni azt a kockázatot amit egy kvázi szinuszos okozhat.

    Amit kinéztél az teljesítményben jónak mondható tehát olyan 1000VA és 500-600W hasznos teljesítmény az jó választás, a márkában is elég jó az APC vagy akár a CyberPower és még pár nálunk bejáratott márka.

    Mennyit szánnál rá? Mindenképpen használtan? Az hogy felújított azt jelenti hogy a gép régi de az akkuk újak?

    Sajnos a villámlás az ilyen, sokan belefutottak már ebbe nem is értem miért mikor írták is hogy otthon voltak. Amikor vihar közeledik azt szinte mindig lehet tudni (erősödő szél besötétedés stb.) a tévé is bemondja ilyenkor én mindent amit lehet kihúzok a konnektorból, a UPS-t is leállítom és kihúzom.

  • Pubszon

    veterán

    válasz EncinoMan #12498 üzenetére

    Nekem többet zabál a gépem (adatlapomon) mint amennyit a tiéd fog. Ahogy írták, tényleg felesleges a 650W-os tápegység, de ez nem ide tartozik.
    Szünetmentes pedig az igényeidnek megfelelően egy APC Smart 750VA-es elég (SUA, SMT, SMC).
    Akár legyen új, de használt is jó új akkuval.
    Nem olcsó, de jó is cserébe!

    (#12503) ZsoltV: A mosó- és mosogatógépet felejtsd el, több kilowattot fogyasztanak.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Új hozzászólás Aktív témák