Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    Üdv mindenki!

    Tanácsot szeretnék kérni, telefon vásárlás előtt állok, és a közeljövőben szükségem lenne egy makró kamerára is, elsődlegesen az érdekelne, hogy tart-e ott már a telefonos fotózás, ami nekem kell, vagy marad a DSLR vonal. A képek engem meggyőztek (köszönet nektek a téma tartalmáért) arról, hogy van rá erős esély, de kérlek segítsetek pontosítani.

    A célok:

    - Nem érdekel a kamera más tekintetbeli teljesítménye, nem fotózom, talán évente ha 3 képet, azt is dokumentálási céllal, csak a makró érdekel.

    - Ékszer jellegű kézműves termékeket szeretnék fotózni.

    - Képeket főleg interneten publikálnám, ennek megfelelően a felbontás adott, és esélyes, hogy érdemes igazodnom az átlagos monitorok képességeihez, ha egyáltalán lehet, színhőmérséklethez, kontraszthoz, ..., ebben is megköszönök minden iránymutatást.

    - A fotók beltérben, kontrollált környezetben készülnének, mesterséges, változó színű fények között.

    - Előny lenne, ha kis terjedelmű videókat is lehetne készíteni, pl. forgó állványon a termék, semmi gyors mozgás, csak állványról lőve. Fájlméret vagy aksi élettartam nem lényeges, készítés után azonnal feldolgozásra kerülne.

    - Utómunkához nem értek, de nyilván megtanulom, nem korlát, ha nincs mód utómunkázni telefonon, majd megoldom laptopon.

    Minden javaslatot megköszönök előre is, remélem jót kérdeztem :) .

  • cherockee

    aktív tag

    válasz #96241664 #21953 üzenetére

    Köszi, első körben erre vagyok kíváncsi, hogy önmagában a makró témakör hol tart, ezek szerint szerinted nem tart ott, hogy megérje inkább a telefonnal megoldani.

Új hozzászólás Aktív témák