Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz MichaelSD #287 üzenetére

    Köszi a tippeket. Bár most egyelőre úgy tűnik sikerült kitalálnom egy egész használható verziót. Persze még rengeteget kell tesztelni majd, meg számolgatni, hogy ne legyenek ultimate kombók. Mindenesetre jó érzés valami sajátot alkotni. Ez az AP-s rendszer saját találmány. Persze tudom, hogy van máshol is AP (pl fallout), de azok nem teljesen ilyenek és ezt azoktól függetlenül találtam ki.

    Ráadásul még kitaláltam egy újítást. A szinteket meghagytam, de megoldottam, hogy a játékosok kaland közben is tudjanak fejlődni, két szint között. Persze tudom hogy ez nem egyedi. Engem pl a magusban zavart az, hogy kb negyed ill. fél évente léptünk egy szintet mert max havonta egyszer játszottunk. Az ember szeret szöszölni a saját karakterével.

    Valahogy így gondoltam a szintlépést és a KP (képzettségpont) elosztást:

    A szintlépés úgy zajlik, hogy 5 tapasztalati pontot kell összegyűjteni egy szinthez. 1TP-ből is lehet fejlődni.
    4 pontot lehet szorzóként elosztani a két tulajdonság közt annak függvényében, hogy melyikhez tartozó képzettségeket használt inkább. Minimum 1-et tenni kell mindegyikhez.
    Lehetséges variációk: ügy*3+elme*1, ügy*2+elme*2, ügy*1+elme*3. Minden ügy-ből származó KP csak olyan képzettségre költhető amely igényli azt a tulajdonságot. Ugyanez vonatkozik az elméből származóra is.

    Arra még gondoltam hogy 2:1 arányban lehet váltani a pontokat ha valaki nagyon nem akar másfajta képzettségeket venni.

    Az általad említettek megjelentek magyarul? Sajnos nem olyan jó az angolom, hogy gond nélkül megértsek egy szabálykönyvet.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák