Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz justflash #20381 üzenetére

    Még nem sikerült megköszönnöm az ajánlást úgy, hogy köszönöm. :)
    Igazából három címem volt, az egyik az általad is ajánlott Indi car, a második a zámoly utcában lévő Kiss István, a volt tüzéppel majdnem szemben, és a harmadik pedig az auchan-nál, még a körforgó előtt balra valamelyik utcában.
    Elmesélem a történetem mert úgy érzem megéri. Suzuki swift 2001 1,3 GLX
    Elmentem az Indi car-ba, mert 200m-re van a munkahelyemtől és hát te is ajánlottad, meg kulturáltnak néztek ki, úgy gondoltam biztos tudják mit csinálnak. Oda mentem kérdeztem tud-e egy gyors állapot felmérést csinálni ingyen, hogy tudjam, egyáltalán a generátorom xart be, vagy az aksi zárlatosó?. Azt mondta, hogy ingyen nem tudja megmondani 2000,- -ba kerül. Hát mondom oké azt még túlélem, csak tudjam meg most akkor mi a rossz. Beviszi a kollégájának 15 perc után kiderült, hogy az "állórész" a hibás és hát azt cserélni kellene, meg ahhoz hogy kivegyék ki kell venni a csapágyakat etc, etc. szóval 30-33e. Hát mondom az nem kevés(az autó értékét nézve), és úgy voltam vele futok még 1-2 kört, mert előtte volt már gondom autószerelőkkel.
    Átvittem a Kiss Istvánnak a Zámolyi utcába, mert őt eléggé dicsérték, csak neki elég egyszerű műhelye van nem tudtam mire számítsak.
    Nála is bepróbálkoztam, hogy esetleg ingyen nem csinálna-e egy állapot felmérést kíváncsi voltam ő mit mond, nem akartam megtéveszteni a korábbi infóval. Azt mondta ingyen megnézni persze. Ott hagytam nála, mert nem tudott vele azonnal foglalkozni, eléggé tele voltak munkával, a fiával cisnálják ketten. Másnap felhívott és mondja, hogy a diódákból egy tönkrement az neki az elsődleges baja és ha ezt kicseréli akkor derül ki, hogy a fesztültségszabályozót is cserélni kell-e, mert annak a működését befolyásolja a dióda, és míg az nincs rendbe addig nem tudja azzal mi a helyzet.
    A lényeg, hogy ez tök más információ, mint az indy car-os és ezt inkább elhiszem mert mondta, hogy kimérte, ráadásul volt is ideje foglalkozni vele, és tényleg foglalkozott vele, mert szét volt döntve a generátor, mind ezt ingyen.
    Azt mondta egy dióda sor 5000,- + 2000 munkadíj, és ha a feszültségszabályozó is rossz akkor az még 7000,-. Viszont ha azt cserélni kell akkor azért nem kér plusz pénzt belefér a 2000,- Nagyon rendes, lelkiismeretes, türelmes szerelő mert elmondott mindent mi milyen állapotban van. Megkérdeztem a korábban említett "állórészről" és azt mondta annak nincs baja, mert akkor kormot/szénport látna a tekercsen és látatlanban megmondta, hogy nem ment sokat az autó, mert amúgy jó állapotú rajta minden. Amúgy tényleg mert 118k km van az autóba.
    Szóval a lényeg, hogy bárkinek ajánlom nagyon szimpatikus hozzáértő szaki.

    ....és ne értsd félre, köszönöm az ajánlást, csak én így jártam és ezt megszerettem volna osztani.:)

    A google-nak meg Székesfehérvár, Zámoly utca, Kiss István Autó generátor, önindító javítás

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák