Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UjraMiki

    újonc

    Sziasztok,
    Van egy AIO Dell Vostro számítógép (I5, 8GB ram, 1TB hdd – Win 10 pro), amely egy otthoni windows workgroup hálózatban van 5 másik géppel és két Synology NAS-al.
    A két NAS (egyik: DS212j, a másik DS216j) hálózati hdd-ként működik, mindegyik gépen azonos betűjelű saját meghajtóként jelennek meg.
    Az AIO számítógépen megadta magát a beépített eredeti 1 TB Seagate hdd, így tegnapelőtt kicseréltem egy szintén 1TB új Seagate hdd-re. Természetesen a win 10 újra telepítésére is szükség volt, ami gyorsan és problémamentesen fel is került a gépre. Megjegyzendő, hogy eredetileg még a 1709-es verzió volt, most pedig már az új, 1804-es verzió került rá.
    A szükséges beállítások elvégzése után a két NAS-t szerettem volna ismét hálózati meghajtóként csatlakoztatni, ahogy korábban is voltak. A DS216j simán ment. A DS212j azonban nem csatlakozott fel, mint hálózati meghajtó. A NAS-t a web felületen simán elérem, sőt az AIO számítógép hálózati mappájában is látható, megnyitható, valamennyi rajta lévő fájl használható. A hálózatban lévő többi számítógép is folyamatosan látja mindkét NAS-t, mint korábban is.
    A DS212j hálózati neve DiskStation és a DSM 6.1.6-15266 fut rajta. (ez nem akar helyi meghajtó lenni)
    A DS216j hálózati neve NAS_DS216j és ugyancsak a DSM 6.1.6-15266 fut rajta.
    A Synology Assistant használata esetén a „hitelesítés nem sikerült hibakód 834” üzenetet kapom.

    Mi lehet a gond? Segítsetek. Előre is köszönöm.

    Legmélyebb tiszteletem.

  • UjraMiki

    újonc

    válasz kaciokos #41699 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a javaslatot, ami tökéletesen megoldotta a felvetett problémámat.
    Minden remekül működik.

    Legmélyebb tiszteletem.

  • UjraMiki

    újonc

    válasz bozsozso #45163 üzenetére

    A mai napon én is az alábbi E-mail üzenetet kaptam:

    Kedves felhasználó!

    Az alapértelmezett átjáróra vonatkozó beállítások módosultak, ezért a rendszer engedélyezte a porttovábbítási szabályok funkciót.

    Üdvözlettel:
    Synology DiskStation

    Nálam is változatlan minden, tehát a router is, a NAS is, Nem NAT-olt IP az cím. Viszont én is ma távolítottam el, majd újra telepítettem, majd ismét eltávolítottam egy programot. A program a: Malwarebytes for Windows free verziója.

    Egyébként minden rendesen működik, és ezért nem is értem ezt az üzenetet.

    Legmélyebb tiszteletem.

Új hozzászólás Aktív témák