Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rjg

    őstag

    válasz arkone #58567 üzenetére

    A NAS nem média lejátszó, (a Qnap-nak vannak modelljei HDMI kimenettel) a tv-k legtöbbje viszont nem az összes videó formátumot játssza le. Szerintem érdemes egy külön, plusz harmadik eszközt, egy média lejátszót, vagy ChromeCast-et venned erre a célra, ennek költsége elenyésző a NAS és tv mellett.

    [ Szerkesztve ]

    MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

  • dkess

    őstag

    válasz arkone #58567 üzenetére

    HDMI -s Qnap -ot ne. Egyfelől még a DLNA -nál is kompromisszumosabb - másfelől ne a TV közelében legyen a NAS ...

    NAS -t kábelen leginkább a router mellé érdemes rakni. Amennyiben lehetséges, akkor "spájzban" vagy előszobában ilyesmi helyeken.

    ChromeCast (ahogy rjg írja) jó ötlet - persze lehet valami olcsó mediabox vagy egyéb médialejátszó is.

    Persze lehet próbálkozni DLNA -n keresztül is. Ekkor a Samsung TV támogatása lesz a mérvadó. Amennyiben jól tudom, akkor pl. Divx, DTS (+ egyéb HD hangformátumok) stb. élből kuka transzkódolás nélkül. Ilyenformán a mesék, filmek file formátuma (a Samsung TV támogatása miatt) igen lényeges szempont lesz, de ez nem NAS témakör. Más TV márkákkal általánosságban nem gond a DLNA sem ...

    Lehet próbálkozni pl. Emby -vel is. Samsung TV -re van - NAS -on meg az Emby server. Bizonyos funkciók fizetősek - így pl. a HW transzkódolás is. A DS218+ azért elbír szoftveres transzkóddal is - 1080p -vel biztosan, így amennyiben nem tucatnyian szeretnének transzkódot igénylő filmeket nézni egyszerre, akkor mehet az ingyenes verzió is. Én az (ingyenes) Emby -t csak internet felé használom - a családban különböző távoli helyszíneken jellemzően LG TV -ket szolgál ki (természetesen LAN -on is megy). Itthon Panasonic TV -re csak DLNA -t használok ...

    DS218+ -om van nekem is.

Új hozzászólás Aktív témák