Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz RazoR #40539 üzenetére

    Egy kérdésem lenne: de miért a nasról direktben ?:D

    Ennek akkor van értelme szerintem, mint pl Linus-éknál, ahol többen dolgoznak egyszerre több projekten, és a renderelés meg társait is egy dedikált szerver végzi, ami ehhez a tárhoz is hozzáfér. Ha ezt egyedül kell csinálnod, akkor szerintem logikusabb egy nagy ssd, esetleg több raid 0-ban, lokálban megoldod amit kell és utána tolod ki nasra.

    Megint nem mindegy, hogy mekkora anyagokkal akarsz dolgozni. Szerintem ilyen 4+k raw alatt a hajad kihullik ha érdemben akarsz valamit 100-as hálón...

    Ha mindenképp ragaszkodsz a nasról direktben dolgozásra, akkor én biztos hogy a lehető leggyorsabbat húznám ki a gépemig... 1 gigás lan helyett inkább 2, vagy méginkább egy 10 gigás... Azzal már akár.

    De ott is nagyon erősen elgondolkoznék a nas konfigon, hogy csinálni egy korrekt raid kötetet, 0-ban ssd-bő. amin dolgozol, és egy mentésre szánt kötetet ahova a kész cuccokat tolja át amikor úgy van a nas.

    A befektetési összegből nekem úgy látszik, hogy nem otthoni sd hobbivágás a kérdés családi videónak, úgyhogy a hálózati infrastruktúra fejlesztése ilyen esetben sajnos _szerintem_ elkerülhetetlen. Főleg ha nagy adatokat akarsz valójában real time elérni.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz RazoR #40539 üzenetére

    Szerintem gigabit minimum vagy az feletti kellene. A hálózat fejlesztése is fontos lenne. A 100 -as hálózatnál az usb2 is 2 x gyorsabb. a gigabit az kb. egy átlag usb3 -as HDD sebességét hozza. DE akkor nem több emberrel. A komolyabb synologyk SFP kártyával bővíthetők egy E10G17-F2 LAG -olva már elég komoly átvitelt tud de kell még egy switch ami ezt szintén kezeli ami megint nem filléres tétel de ha belefér a keretbe akkor meg kell fontolni. A nagyobb Synokon amúgy több LAN port van ami LAG -al összevonható több gigabitet kihozva belőle NAS oldalon ami akár nektek elég lenne amihez kicsit kevésbé komoly switch is elég lenne ami még mindig nem filléres tétel de több munkaállomás használhatja gigabiten.
    A lényeg, a legjobb ha szakemberhez fordulnátok, mert ha csak vesztek egy NAS -t meg bele HDD-ket az lehet nem lesz elég.

Új hozzászólás Aktív témák