Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz scream #32893 üzenetére

    Én azt látom, hogy azok a gépek - ezen belül a HDD -k is tovább bírják amik non-stop mennek mint azok amik ki be vannak kapcsolva. De ez azokra igaz amit én tudok látok szóval max. egy 1000 db os merítése a teljes képnek . Ugye por szűrt, fix klímás hely az ideális és nem véletlen, hogy az ilyen helyeken tartott szervereket jó esetben elavulás miatt kell csak piszkálni és évekig elmennek akár újraindítás nélkül is, de ez igaz az ipari mostoha körülmények közt működőkre is.
    Sokszor már kb. tudom, hogy ha egy ilyen extrémebb helyen lévő ha ki van kapcsolva lehet hogy többet vissza se lehet kapcsolni :)
    Viszont nem 8 hanem 16 óra ezeknek az átlag aktív használatuk ezért semmi képen nem lehet egy otthoni gépre ami lehet hetekig ki van kapcsolva következtetést levonni! Viszont az említett példában a NAS-ba is olyan kis időre és lehet, hogy pont nem aktív időre kapcsolod le ...
    Ugye azért nem mindegy, hogy a bekapcsoláskori terhelésnél többet kap e amíg megy vagy csak áram alatt lenne de nem dolgozna ebben a nem aktív időszakban...

Új hozzászólás Aktív témák