Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • allein

    addikt

    válasz allein #29441 üzenetére

    Január környékén ugyanerre a lemezre jelezte a Syno, hogy bad sectoros. Amit akkor csináltam: lemez ki, laptopra rádugtam, hd sentinel és futtattam egy tesztet a Máthé János javaslatára:

    Ahogy látom, a merevlemezen a program gyenge szektorokat érzékelt.
    Nincs szükség ilyen esetben garanciális cserére, ahogy a program is írja: vélhetően nem
    a merevlemez hibás, az esetek nagy többségében a gyenge szektor inkább a működési környezethez köthető.
    Ezek a gyenge szektorok önmagukban sok esetben nem utalnak merevlemez-problémára, nagyon sokszor tápellátás vagy adatkommunikációs hiba okozza, ilyenkor a merevlemez nem képes a szektort megfelelően felírni. Nem ritkán szabálytalan leállítás (pl. reset, áramszünet, stb.) okoz ilyesmit.
    Az alapos tesztelés ilyenkor jó ötlet, pontosan azért készültek a teszt funkciók, hogy felszínre hozzák az ilyen és esetleg hasonló problémákat - és azokat javíthassuk majd megerősítsük, hogy az állapot stabil és a merevlemez gond nélkül használható.

    A gyenge szektorok javításának legjobb módja a Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása ami a lehető legalaposabban javítja a problémát, rákényszerítve a HDD-t a gyenge
    szektorok felülvizsgálatára, javítására (ill. ha gond adódna, a szektorok a további
    használatból kizárására). Ez teljes törléssel jár, remélem, még nincsenek adatok a merevlemezen.

    Ezután már nem jelezte a Syno bad sectorosnak.

    Egy gondom van, nincs PC-m . Laptopra tudom csatlakoztatni a vinyót, ebben az esetben ez a teszt nem kevés időt fog igénybe venni.

    Megfontolandó a JBOD használata a jövőben :DDD

    Említett vinyónak az eddig üzemideje: 23008 óra.

    [ Szerkesztve ]

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Új hozzászólás Aktív témák