Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • streitoliver

    újonc

    Sziasztok!

    Gyakran olvasom ezt a fórumot, és örülök hogy sokan értenek az órákhoz, és mielőtt még óra vásárlásra vetemednék, muszáj kikérnem a véleményeteket. Szóval:

    Életem első automata óráját szeretném megvenni, sokat olvasgattam, nézelődtem és igazából két órán akadt meg a szemem..

    Fontos hogy automata legyen, zafír üveg, medencébe is lehessen vinni, legyen vékony max 10mm, vagy swissmade vagy német márka. Lehetőleg 500 euró alatt :D elsőre ez vicces, de találtam egyet, és erről kérdeznék.

    Elysee Picus [link]

    Van e valakinek tapasztalata, ismerete erről a márkáról? Olvastam róla, feltörekvő, német cég. Ami még jó, hogy szerintem nem tömegmárka. Egyedi.

    A zafírüveg ennél az óránál csak zafír bevonatú ásványi üveg. Ez mit jelent ? rosszabb mint a zafír üveg? nem akarom hogy karcos legyen.

    A belseje:

    All Elysee PICUS models house an automatic movement, the Miyota 90S5 (“Premium Slim”)

    • Diameter: 11 ½ lines ( 25,60 mm)
    • Height 3,90 mm
    • Accuracy per day (as stated by Citizen): - 10 to + 30 sec with an overall position difference of under 40 sec/day.
    • Power reserve +42 hrs
    • 24 jewels
    • 28.800 b/h
    • Hacking
    • Lift angle 51°

    Jó ez a movement? megbízható? esetleg valami veszély?

    Ez az óra kézihúzós. Ez pontosan miben tér el a simán automatic óráktól?
    Azt tudom, hogy a vékonyságának köszönheti hogy felhúzos legyen, de ez csak annyi, hogy felhúzom a koronát amíg el nem kezd járni, és onnantól a karmozgásomtól "tölti" magát? (bocs nem volt még mechanikus órám :D ) A sok tekergetéstől nem fog elkopni a tömítés?--> gyakoribb szervíz igény?

    és mindezért 150e ft megéri? kicsit belegondolva zavaró lehet az érzés hogy ekkora érték van a karomon, de egy órára még kiadok ennyit, mert ez elkísér "remélem" hosszú éveken át, és gondoznám. Csak félek belevágni.
    Szerintetek? Minden választ előre is köszönök!! :)

    Alternatíva egy
    Orient Defender [link]

    ami harmadannyiba kerül, és egy megbízható szerkezetet kapok.
    Vagy esetleg nézek egy orient bambinot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák