Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JackFeryll

    őstag

    válasz csabulaxi #93858 üzenetére

    Amúgy én meg tudom érteni az öltöny szeretetét és az öltözködésre fordított figyelmet csak a saját értékrendünket úgy gondolom, hogy nem kéne mindenkire ráhúzni. Azt is el tudom képzelni hogy valaki elitista és nem kíván foglalkozni olyan emberekkel akiknek más az értékrendjük akkor viszont mi értelme van kioktatni azt aki alapvetően nem is érdekli ?
    Ha még torz is az értékrend, vagy akár szociopaták vagyunk valamilyen formában egy konfliktuskerülő attitűddel a legtöbb ilyen kényelmetlen helyzetet el lehet kerülni.
    szerk: nyilván itt nem te vagy az alanya a gondolatmenetnek

    Egyébként egy öltöny nem kell kényelmetlen legyen, de nyilván az átlagember nem szán rá X száz ezer forintot egy teljes vásznas bespoke darabra minőségi (mondjuk angol/olasz) anyagból. Ezért marad a kellemetlen tapasztalat az olcsó, ragasztott esetlegesen poliészter blendekkel amiket nem a felhasználóbarátság és a mértéktelen kényelem jellemez.

    [ Szerkesztve ]

  • condy

    senior tag

    válasz csabulaxi #93858 üzenetére

    A képhez kapcsolódva:

    Tudom, hogy volt már (akkor is tőlem). Szemezek is velük egy ideje. :) Még eddig minden egyes alkalommal túllicitáltak, de nekem nem sürgős.

    A leírtakhoz kapcsolódva:
    Teljesen igazad van mindabban amit észrevételeztél, de azért eredetileg nem ilyen színezete volt az öltöny-témának.
    Én minden nap öltönyben járok (a sötét öltöny fehér inggel a munkaruhám :D ). Mikrokozmoszom minden egyes társasági eseményére (is) kapok meghívót, és az esetek 99%-ban részt is veszek rajtuk. Van saját szmokingom ami azért feltételezi, hogy nem csak évente egyszer kell kölcsönöznöm. Azonban ettől én még nem érzem magam többnek, és nem is várom el, hogy többnek tartsanak. Valamint nem nézem le még gondolatban sem (nem, hogy kimondott szóban, vagy leírt szövegben) azokat, akik nem hordanak, vagy nem kell hordaniuk ilyen ruhadarabokat.
    Odahaza és a szabadnapokon én is farmert viselek és ettől nem érzem kevesebbnek magamat. Sőt! Ha nem megyek sehova, még meg sem borotválkozom! :D

    [ Szerkesztve ]

    "I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

Új hozzászólás Aktív témák