Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsana

    senior tag

    válasz szben05 #35566 üzenetére

    Elnézést, a lányokkal strandoltam. A Longines projekt áll, mert a rotor egy csavarral van felfogatva középen. Ezen csavar alatt van egy kis alátét, meg egy kúpos gyűrű, ami középen és vízszintesen tartja a rotort. Na már most a rotor nem vízszintes, hanem lelóg a vége, még éppen nem ér hozzá a csapágylemezhez, de kóvályog a helyén, mert ez a kúpos gyűrű elkopott. És természetesen nem lehet már hozzá kapni. Szerdán megörültem, mert találtam egy ugyan ilyen Longines 6651-es werket, és kiderült, még típuson belül is vannak eltérések, mert természetesen nem volt jó hozzá! :((( Most megy az alkatrész vadászás, ennyi hiányzik hozzá, hogy kész legyen. Azonban Pé Omegája elkészült, a gép forog, az alkotó pihen, issza a Staroprament. :D Ez az Omega kivülről annyira nem volt vészes, a plexije volt karcos, illetve a számlap patinás:

    A tok sem volt annyira vészes, de ez acél tok, bearanyozva, így sokat nem tudtam neki ártani, mert félek, hogy lekapom róla az aranyozást. Csak finoman, kézzel, kerámia filccel mertem egy kicsit megdörgölni, Ugyan ez a helyzet a hátlappal is, aranyozott a közepe, így annak sem mertem neki menni:

    Azonban itt már a werk koszosabb volt, mint a Seiko 5-é, el volt színeződve, a lyukas kövekbe az olaj beleszáradva:

    Itt a csapágylemezen is látszik a gané:

    De természetesen kezelésbe vettem, itt látható az incabloc is, amit sajnos sok órás nem bont ki. Én természetesen lelkiismeretesen kibontottam, a fedőkövet tisztítófával is megvakartam, a lyukas követ kidörzsáraztam, majd olaj, s össze:

    És persze a werk minden egyes eleme kipuceválva, a számlapról is elég sok patinát sikerült leszedni:

    És természetesen a hattyúnyakas billegő felől is kibontásra került az Incabloc:

    Majd jött a teszt, dátumváltás tökéletes, it keeps the accurate time, running well :D

    Nyomás a tokba, rá az automatika, majd lezárás. Szerencsére sikerült a gyári jelzett Omega plexit is kipolíroznom. Optikailag sok változás nem történt kívülről, inkább belülről.




    http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Új hozzászólás Aktív témák