Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seiko

    senior tag

    válasz q13579 #3546 üzenetére

    a 60ezres kvarc Tissot-ban egy ~10ezres szerkezet, míg a 100ezres automata Certina-ban egy ~25ezres szerkezet dolgozik. ( ETA G10 vs. ETA 2824 )

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin66

    csendes tag

    válasz q13579 #3546 üzenetére

    Szerintem egy muanyag vacak mindenkeppen muanyag vacak marad, akarmilyen felirat is van a tokon. Engem nem zavar egyebkent a muanyag, sok muanyag dolgom van, sot batran kijelenthetem, hogy minden muanyag dolgom muanyagbol van. Kiveve az oram belsejet, ami viszont nem muanyagbol van. :)

    A viccet felreteve, teljesen ertem amit a masik part allit: a kvarc olcsobb, jobb, pontosabb, nem igenyel karbantartast es a tobbi es a tobbi.
    Amikor en a mechankus orakat partolom, akkor en NEM szallok vitaba ezekkel az allitasokkal. Hulye is lennek. Csupan azt a kulonbsegtetelt teszem meg, hogy van egy dolog, amiben a mechanikus ora jobb, ez pedig a "feeling" . Igen, ebben es csak ebben jobb, az teny. De akinek ez es CSAK ez a fontos, annak a szamara egyertelmu, hogy melyik ora a jobb valasztas. Akinek meg az ar, vagy a pontossag, vagy a karbantartasmentesseg a jobb, annak meg ott a kvarc. Nincs ezzel gond. Nekem nem fontos a pontossag, mert nem megyek sehova ugy idore, hogy ne lehetne 14 masodperccel kesobb odaernem. Kilovesre varo urhajosok kivetelevel egyikunk sincs egyebkent ilkyen helyzetben szerintem.... :)
    Nekem nem szamit az ar sem egy esszeru hataron belul, mert ha tudom hogy valamit a leheto legjobb aron vettem meg, akkor nem parazok rajta tovabb. Ha meg tul drag ahhoz hogy megvegyem, akkor meg nem veszem meg es kesz. A karbantartast megcsinaltatom ha kell, ujabb hobbim egyebkent hogy Seiko 5-os mechanikus orat nem tisztittatok, mindig veszek inkabb egy ujat. A Valjoux92-est persze inkabb rendbetetetem... :)

    Ettol fuggetlenul tartozom azzal a vallomassal, hogy nekem is van ket kvarc oram, az egyik egy Casio G shock, a masik egy Skagen kvarc. Utobbit kaptam, ( asszony) elobbit meg persze akkor hasznalom, ha olyan igenybevetelnek lenne kiteve egy mechanikus oram, aminek nem szeretnem kitenni: futas, uszas, tura a Sonora sivatagban sziklan torteno hasraesessel kombinalva ( megtortent sajnos) meg ilyenek. Amikor azonban megtehetem, akkor hasznalom a mechanikusaimat, van is beloluk vagy 10-12. Nekem jo ez igy.

    Esetleg fontold meg azt is ha gondolod, hogy abbol a penzbol, amibol vennel egy kvarcot ( 60 ezer) abbol vegyel egy olcsobb Casiot napi hasznalatra es a maradek 45 ezerbol meg vegyel egy jobb allapotu hasznalt automatat valahol arra az esetre, amikor tudod hogy nem erheti baj. Hasznaltan az automata orak is nagyot veszitenek az ertekukbol, erdemes keresgelni egy jobb allapotut.
    Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák